Jak ubrać chłopca na egzamin?

Każdy egzamin to wielki dzień w życiu ucznia, niezależnie od tego, czy to pierwsza klasówka czy ostatni sprawdzian dojrzałości przed studiami. Wymaga gruntownego przygotowania, oczywiście przede wszystkim pod względem opanowanej wiedzy. Oprócz niej wymagany jest jeszcze odpowiedni strój – na egzamin wręcz nie wypada przyjść w codziennym ubraniu. Wobec tego: jak się ubrać na egzamin? Co wybrać, a czego unikać? Właśnie o tym piszemy w dzisiejszym artykule.

O czym należy pamiętać przy wyborze garnituru na egzamin?

Garnitur to duży zakup i kupując go, zakładamy, że chłopiec czy młody mężczyzna włożą go jeszcze wiele razy po egzaminie. Jednocześnie uczniowie są w takim wieku, że wciąż rozwijają się i rosną. Czy oznacza to, że należy kupić ubranie na wyrost? Nie. Za duża marynarka i za długie spodnie będą wyglądać niechlujnie, przez co przyniosą odwrotny skutek: zamiast eleganckiego wizerunku będziemy mieli postać w opłakanym stanie. Dlatego najważniejszą zasadą przy wyborze garnituru na egzamin jest dopasowanie go do wzrostu noszącego. Chłopcy wyrosną z ubrań i taka kolej rzeczy. Stąd w naszym sklepie tak różne rozmiary, a wszystkie w rozsądnych cenach.

Pierwszy sprawdzian: jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty?

Różnie bywa z wyczuciem elegancji u nastolatków. Niektórzy chętnie wkładają formalne ubrania, inni mniej. Dla tych drugich – i dla ich mam – jeśli zastanawiają się, jaki strój na egzamin ósmoklasisty wybrać. Jak ubrać chłopca na egzamin? Proponujemy sprawdzoną klasykę i zdecydowanie odradzamy eksperymenty z deseniem spodni i marynarki. Niech to będzie spokojny strój, taki, który nie zwróci uwagi nauczycieli. Stąd najbardziej sprawdzą się dwa kolory: granat i czerń.

Jak w czasach rodziców: granatowy garnitur

Granatowy garnitur młodzieżowy Enzo to nasza pierwsza propozycja stroju na egzamin. Należy go zestawić z białą koszulą i gładkim, ciemnym krawatem. Nie polecamy wkładania muchy – ta zarezerwowana jest na bardziej uroczyste okazje jak wesela i przyjęcia. Do takiego garnituru można dopasować brązowe buty. Oczywiście dokładnie wypastowane.

 

Garnitur Enzo

Klasyka wiecznie żywa: garnitur czarny

Odrobinę bardziej formalny od garnituru granatowego będzie ten czarny, na przykład nasz garnitur młodzieżowy Dawid. Zestawimy go równie klasycznie: z białą koszulą, czarnym krawatem i czarnymi butami. Taki strój przyda się jeszcze wiele razy po egzaminie.

Test dojrzałości: jak się ubrać na egzamin maturalny?

Młodzi dorośli, przyszli studenci, mogą sobie pozwolić na więcej, jeśli chodzi o to, jak się ubrać na egzamin. Poza powyższymi dwiema propozycjami, mamy dla nich kilka wskazówek. Przede wszystkim dla starszych uczniów dozwolone są eksperymenty z krawatem. Oczywiście nie polecamy tych z zabawnymi nadrukami – natomiast granatowy garnitur można połączyć z krawatem w kwiaty, motyw paisley albo wybrać krawat gładki, za to w wyraźnym kolorze. Jak nasz krawat chłopięcy czerwony – za to oczywiście w dorosłej wersji.

czerwony krawat

Jakie dodatki na egzamin odradzamy?

Skoro podpowiedzieliśmy już, jak się ubrać na egzamin, wskażemy teraz... jak się nie ubierać. Konkretnie: które dodatki na egzaminie nie przystoją. Radzimy zrezygnować z fantazyjnych poszetek. Sprawdzą się raczej w „dorosłych” stylizacjach. Niewskazane będą też spinki do krawata. Choć na zachodzie uważane są za całkiem zwyczajny dodatek do eleganckiego stroju, w naszym kręgu kulturowym są właściwe raczej garniturom i krawatom codziennym, noszonym do pracy. Wspomnieliśmy też o nieodpowiednich na egzamin muchach i „zabawnych” krawatach, które również są na liście akcesoriów zakazanych na egzamin.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te rady pomogą wszystkim, którzy zastanawiają się, co włożyć na egzamin czy maturę. Uczniom życzymy trafionych wyborów: nie tylko jeśli chodzi o strój, ale przede wszystkim właściwych odpowiedzi na kartach testowych!

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju