Aktualności
20/07

Jak dobrać garnitur dla chłopca

Jak dobrać garnitur dla chłopca

Garnitur to chyba najbardziej elegancki spośród męskich ubiorów. Mały mężczyzna również w niektórych sytuacjach musi wyglądać stylowo. Pojawia się wówczas  pytanie — jak dobrać garnitur dla chłopca w odpowiedni sposób? Większości z nas garnitur kojarzy się przecież z dość sztywnym, bardzo formalnym ubiorem, zupełnie nieprzystającym do natury energicznego młodego człowieka. Okazuje się jednak, że nawet maluch w garniturze może wyglądać i czuć się doskonale. Wystarczy jedynie zastosować  się do kilku zasad, by wybór nie był tak trudnym zadaniem. 

 

Dobór garnituru dla chłopca – o czym należy pamiętać?

W przypadku małych chłopców garnitur ubierany jest raczej okazyjnie, np. z racji rodzinnych uroczystości czy przedszkolnych wydarzeń. Zastanawiając się, jak wybrać garnitur dla chłopca, który przecież bardzo intensywnie rośnie, warto pamiętać o pozostawieniu choć kilku centymetrów luzu. Przyjęło się, że najlepiej prezentuje się garnitur idealnie dopasowany do ciała, w przypadku chłopców zasada ta raczej nie ma zastosowania. Dopasowany co do centymetra garnitur zostanie użyty zaledwie kilka razy, a do tego będzie krępował ruchy dziecka. 
 

Jak wybrać garnitur dla chłopca – najlepszy krój

Dobór garnituru dla chłopca warto zacząć od wyboru odpowiedniego kroju. Jest tu spora swoboda, trzeba jednak pamiętać o naturalnej potrzebie ruchu malucha. Podczas rodzinnych uroczystości czy innych ważnych zdarzeń zależy nam na tym, by chłopiec wyglądał stylowo, ale także by wytrzymał w jednej pozycji przez czas trwania uroczystości. Jeżeli krój garnituru będzie w jakikolwiek sposób krępujący, dziecko będzie zachowywać się niespokojnie, a sam garnitur będzie dla niego po prostu niekomfortowy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie więc wybór takiego kroju, który pozwoli dziecku na stosunkowo dużą swobodę ruchu, a jednocześnie będzie wyglądał stylowo i elegancko. 

jak dobrać garnitur dla chłopca

Kup produkt

 

Jak dobrać garnitur dla chłopca – materiał i kolorystyka 

W przypadku garniturów dla dorosłych mężczyzn, kolorystyka jest dość uniwersalna. Za najbardziej uniwersalne i typowe uważa się garnitury granatowe, które doskonale pasują niemal na każdą okazję. Czerń natomiast jest najbardziej formalna, choć dzisiaj wybierana już coraz rzadziej. W przypadku garnituru dla chłopca warto nieco poluzować sztywne zasady i pozwolić dziecku na samodzielny wybór kolorystyki, oczywiście z zachowaniem umiaru i rozsądku. Ważne jest, by garnitur dla chłopca dobrać pod kątem danej uroczystości. Jednak nawet na najbardziej uroczystych wydarzeniach czarny garnitur w przypadku chłopca nie jest wymagany i równie dobrze sprawdzą się inne kolory, np. beż, szarość czy granat. 
 
Rodzice często zastanawiają się, jak dobrać garnitur dla chłopca pod kątem odpowiedniego materiału, z jakiego jest wykonany. Dziecko bardzo trudno będzie nakłonić do ubrania garnituru z twardej, sztywnej tkaniny, nawet jeśli będzie on najbardziej odświętny i elegancki. Najlepiej jest wybierać materiały oddychające, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Najlepszym wyborem są garnitury z wełny, jednak równie często używane są garnitury z domieszką poliestru czy poliamidu. Są one miękkie i przyjemne w dotyku, idealnie dopasowują się do sylwetki, a jednocześnie wcale nie krępują ruchów nawet najbardziej energicznego chłopca. 
 

jak wybrać garnitur dla chłopca

Kup produkt

 

Dobór garnituru dla chłopca

Dobór garnituru dla chłopca nie jest zadaniem łatwym, ale każdy chyba przyzna, że młody mężczyzna w dobrze dopasowanym garniturze wygląda naprawdę uroczo. Pamiętaj, że najważniejsza jest wygoda i dobre samopoczucie dziecka.  Warto także mieć świadomość, że to właśnie te pierwsze wybory odświętnych strojów budują w maluchu poczucie dobrego smaku i stylu, warto więc na wybór właściwego garnituru poświęcić trochę czasu. 
 
Przeczytaj również nasz artykuł o tym, jak skarpetki do garnituru dla chłopca wybrać!
Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju