Aktualności
04/11

Jaki wybrać komplet wizytowy dla chłopca

Jaki wybrać komplet wizytowy dla chłopca

Strój wizytowy dla chłopca powinien znaleźć się w garderobie każdego małego mężczyzny. Opcji w sklepach jest jednak wiele, stąd też warto zwrócić uwagę na kilka czynników, przede wszystkim to, na jaką okazję będzie on wybrany. Na czym jednak jeszcze się skupić? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Jaki komplet wizytowy dla chłopca? Dobór a okazja

Ogółem kategoria zestawów wizytowych dla chłopców jest dość szeroka. Dlatego bardzo ważne jest przede wszystkim dokładniejsze określenie, na jakie okazje mają być takie ubrania. Uroczysta kolacja z rodzicami w eleganckiej restauracji? Bardziej oficjalne przyjęcie? A może rocznica dziadków? Opcji jest jak widać wiele, choć w przypadku chłopców jeden komplet wizytowy - ale tylko bardzo dobrze dobrany - może sprawdzić się podczas każdej z wymienionej okazji. Pomóc w różnicowaniu mogą też odpowiednio dobrane dodatki, o których także opowiemy w tym artykule.

Elegancja i swoboda w jednym

Podczas wielu wizyt i przyjęć dziecko zdecydowanie powinno być ubrane elegancko, ale i czuć się swobodnie. Nic dziwnego, chłopcy bowiem lgną do zabaw, dlatego komplet wizytowy nie może krępować ich ruchów. Aby było to możliwe, najlepiej wybierać z kategorii marynarki chłopięce w stylu smart casual. Czyli zarówno eleganckie, jak i po prostu komfortowe do noszenia.

 

Co istotne, również opcje kolorystyczne takich ubrań są bardzo szerokie. Marynarka może być więc zarówno bardziej klasyczna (np. grafitowa), jak i w odważniejszym odcieniu (np. czerwieni) idealnym na mniej formalne okazje.

 

komplet wizytowy dla chłopca

Kup produkt

 


W przypadku mniej formalnych wizyt dobrze też, aby spodnie nie były od kompletu. Wówczas warto postawić na jeansy lub chinosy w ciemniejszym kolorze, które pozwolą zbudować luźniejszą stylizację, ale wciąż elegancką.

 

Z naszego bloga dowiesz się również, jak dobrać buty do garnituru dziecięcego.

Komplet z garniturem na różne okazje

Garnitury dziecięce to opcje m.in. na komunie i wesela. Okazuje się jednak, że z odpowiednimi dodatkami takie zestawy sprawdzą się również jako komplety wizytowe dla chłopca na mniej formalne okazje.

 

Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Jeśli garnitur ma przybrać formę mniej oficjalnego, wówczas warto zrezygnować z muszki, a także bardzo eleganckiej koszuli i butów. Przykładowo zestaw Sven z naszej kolekcji to komplet w pepitkę, która idealnie sprawdzi się w luźniejszym wydaniu. Podobnie jasnoniebieski wariant Adam. Z muszką i eleganckimi butami prezentuje się bardzo wystawnie, ale jest na tyle uniwersalny, że doskonale będzie prezentował się jako strój wizytowy.


strój wizytowy dla chłopca

Kup produkt

 

Dodatki, które robią różnicę

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku kompletu wizytowego dla chłopca to często dodatki sprawiają, że jest on mniej lub bardziej na miejscu. Okazuje się bowiem, że dzięki pewnym akcentom można sprawić, że pozornie zwykłe spodnie i typowa „góra” staną się bardziej wysublimowane. Przykładem są szelki chłopięce, które świetnie się prezentują i stanowią doskonałą alternatywę dla paska.

Muchy i muszki dla chłopców dają bardzo podobny efekt, gdyż dzięki nim od razu widać, że zestaw wizytowy dla chłopca jest bardziej elegancki. Oczywiście sama mucha w połączeniu np. z krótkimi spodenkami i zwykłą koszulką da efekt odwrotny do zamierzonego. Bardzo istotne jest więc wyczucie opiekuna, który zestawi ze sobą poszczególne elementy w odpowiedni sposób.

jaki strój wizytowy dla chłopca

Kup produkt


Jaki komplet wizytowy dla chłopca wybrać? Jak widać, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak skomplikowana, jak niektórym mogłoby się wydawać. Okazuje się bowiem, że w wielu przypadkach wcale nie musimy kupować nowych ubrań, aby stworzyć idealny zestaw dla chłopca.

Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju