Aktualności
26/06

Co ubrać na apel do szkoły

Co ubrać na apel do szkoły

Rok szkolny obfituje w wiele ważnych wydarzeń! Choć najbardziej uroczyste są zwykle rozpoczęcie i zakończenie roku, po drodze w szkole odbywają się apele z wielu różnych okazji. Każde takie przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego stroju! Nie zawsze szczególna elegancja będzie wymagana, jednak mimo to warto przygotować na taką okazję wyjątkową stylizację! Co ubrać na apel? Przedstawiamy pomysły zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Zapraszamy do lektury!

Stylizacja na zwykły apel

Czy to z okazji Dnia Nauczyciela, czy innych świąt szkolnych, w trakcie roku pojawiają się różne apele i przedstawienia. Zwykły apel często nie wymaga strojów formalnych, ale lepiej unikać nadmiernie luźnych ubrań. W szkołach mogą panować różne zasady co do dress codeu na takie wydarzenia. Dlatego zwłaszcza w przypadku pierwszoklasistów warto sprawdzić, czy w szkole nie ma określonych wytycznych dotyczących stroju na apel.

Jeśli jednak panuje tutaj dowolność, na zwykły apel chłopcy mogą założyć spodnie chino, lub jeansy w połączeniu z koszulą, lub koszulką polo w cieplejsze dni. Bardziej formalne elementy stroju nie będą tutaj potrzebne. Z kolei dziewczynki mogą wybrać spódnicę w połączeniu z bluzką lub zwiewną sukienkę. Postaw na wygodne i luźne fasony, żeby dziecko mogło się swobodnie poruszać. Rekomendujemy także wybór materiałów, które pozwalają skórze oddychać, jak bawełna, wiskoza czy len. 

Jak się ubrać na zakończenie lub rozpoczęcie roku szkolnego?

Apel na zakończenie lub rozpoczęcie roku szkolnego to ważne wydarzenie, o zdecydowanie wyższym stopniu uroczystości, niż wspomniane wcześniej cykliczne wydarzenia. Jako rodzic z pewnością chcesz, aby twoje dziecko wyglądało elegancko, a jednocześnie świetnie się czuło w wybranym stroju! Zwłaszcza dla pierwszaka, dla którego wszystko w szkole jest nowe, takie chwile są szczególnie ważne i wymagają odpowiedniej stylizacji.

Pamiętaj, że stylizacja na apel powinna być elegancka, ale jednocześnie wygodna dla dziecka. Unikaj zbyt skomplikowanych i niewygodnych ubrań, które mogą sprawiać dyskomfort. Jak więc ubrać dziecko na apel? Podpowiadamy!

co ubrać na apel

Kup produkt

Pomysły dla chłopców

W przypadku bardziej uroczystego apelu warto rozważyć garnitur chłopięcy lub marynarkę w połączeniu z elegancką, białą koszulą. Kolor garnituru może być dowolny - latem na zakończenie lepiej będzie wybrać jaśniejsze kolory, jak błękit czy odcienie szarości. Z kolei na rozpoczęcie roku warto postawić na klasykę szkolną, czyli kolor granatowy. To ponadczasowa estetyka, która zawsze wygląda szykownie! Do tego sprawdzą się dobrze dobrane dodatki, takie jak krawat, mucha czy spinki do mankietów koszuli, aby stylizacja była kompletna. Warto też postawić na eleganckie buty chłopięce, które będą przy tym wygodne.

Pomysły dla dziewczynek

Na bardziej uroczysty apel dla swojej córki możesz rozważyć sukienki w eleganckim fasonie. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie były zbyt poważne - w końcu nie chcemy postarzać naszego dziecka, a wręcz podkreślić dziewczęcość! Alternatywą dla sukienki może być lekko rozkloszowana spódniczka w kolorze granatowym lub czarnym, połączona z klasyczną białą bluzką. Długość rękawa bluzki warto dobrać do panujących temperatur. Możesz również dodać do stroju delikatne dodatki, takie jak ozdobna opaska na włosy czy subtelna biżuteria w postaci kolczyków na sztyfty, aby cała stylizacja nabrała szyku.

Co ubrać na apel? Postaw na modny styl preepy!

Słyszeliście o stylu preepy? Jeśli nie, zdecydowanie warto poznać go bliżej! Styl preepy inspiracje czerpie z amerykańskich stylizacji, które noszą uczniowie prywatnych szkół czy uniwersytetów. Mowa tutaj o połączeniu sportowej elegancji z ponadczasowym wzornictwem. W takich outfitach często pojawia się krata jako motyw na ubraniach, do tego luźniejsze stroje i kamizelki. Styl preepy doskonale sprawdzi się na apel!

Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju