Aktualności
25/10

Jak się ubrać na uroczystości 11 listopada w szkole

Jak się ubrać na uroczystości 11 listopada w szkole

Dzień 11 listopada to w Polsce święto narodowe obchodzone na cześć odzyskania niepodległości w 1918 roku. W przypadku uroczystości szkolnych na tę okazję trzeba pomóc dziecku wybrać ubranie, które będzie wygodne, ale jednocześnie dostosowane do wydarzenia. Jaki strój galowy na 11 listopada wybrać dla swojego dziecka? Pozostań z nami i poznaj szczegóły.

Strój galowy na 11 listopada dla dziewcząt

Zacznijmy od stylizacji dziewcząt, w przypadku których możliwości wyboru jest naprawdę wiele. Oczywiście strój galowy na 11 listopada musi być elegancki, ale i wyważony. Właśnie dlatego doskonałym wyborem jest sukienka albo spódnica w klasycznym kroju, najlepiej w kolorze czarnym lub granatowym. Nie powinna być ona ani nadmiernie obcisła, ani zbyt krótka.

Jeśli chodzi o górę, to dobrym wyborem jest klasyczna bluzka bawełniana lub jedwabna w kolorze białym, na którą warto zarzucić marynarkę (świetna opcja na chłodniejsze miesiące). W przypadku szkolnej gali z marynarki można jednak zrezygnować, choć z pewnością takie ubranie każda dziewczynka powinna mieć w szafie, gdyż sprawdzi się również na wiele innych okazji.

Natomiast w przypadku butów najlepiej wybrać wygodne baleriny lub loafersy, ewentualnie buty na niewysokim obcasie (to dobra opcja dla starszych uczennic).

Ewentualna biżuteria również powinna być skromna i nie wyróżniać się w nadmierny sposób.

Strój galowy na 11 listopada dla chłopca

Jaki strój na 11 listopada dla chłopca? Opcji również w tym przypadku jest kilka. Kluczowe znaczenie ma góra, którą powinna stanowić marynarka chłopięca, najlepiej w granatowym kolorze, ewentualnie również czarna.

Co ubrać pod marynarkę? Oczywiście chłopięcą koszulę, najlepiej bez wzorów, które mogą nie być adekwatne do okazji takiej, jaką jest gala z okazji 11 listopada.

Czas na spodnie. Tutaj odpowiednie będą chinosy lub eleganckie spodnie od garnituru. Należy natomiast unikać jeansów, chyba że w szkole są one akceptowane na tego typu uroczystości. Jeśli tak jest, to należy wybrać jeansy w kolorze czarnym oraz bez przetarć i dziur.

Co z butami? Dobrym wyborem będą eleganckie buty chłopięce w ciemnym kolorze pasującym do spodni oraz marynarki. Najlepiej wiązane, ewentualnie loafersy lub półbuty, które będą wygodniejsze, aniżeli tradycyjne obuwie do garnituru.

Niezwykle eleganckim dodatkiem jest też krawat. W jego przypadku najlepiej wybrać dla chłopca klasyczny wzór pasujący do koloru koszuli.

strój galowy na 11 listopada

Kup produkt

Jakich błędów nie popełniać?

Wiemy już, jakie stylizacje są optymalne. Mimo tego wciąż można popełnić pewne błędy, które sprawią, że ubiór dziecka na ten dzień nie będzie dopasowany do okazji. Najczęstsze z nich to:

  • zbyt ekstrawagancki strój - zaleca się, aby unikać zbyt krzykliwych kolorów czy wzorów. W tym przypadku lepiej postawić na stonowane, eleganckie barwy, takie jak czerń, granat, biel, ewentualnie również bordo,
  • zbyt luźne ubrania - najlepiej unikać ubrań, które są zbyt luźne, zwłaszcza jeśli chodzi o garnitury czy suknie. Strój powinien bowiem dobrze leżeć,
  • nieodpowiednie tkaniny - trzeba wybierać tkaniny o dobrej jakości, które prezentują się elegancko. Niezalecane są zbyt sportowe czy codzienne materiały, takie jak dżins czy bardzo cienka bawełna, zwłaszcza w przypadku sukienek czy garniturów.

Strój galowy na 11 listopada musi być dobrze dobrany po to, aby dziecko mogło uczcić ten kluczowy dzień w historii naszego kraju. Na szczęście dobór stylizacji nie jest trudny. Wszystkie niezbędne ubrania dla chłopców znajdziesz w naszej ofercie. Sprawdź ją już teraz!

Z naszego bloga dowiesz się także, jak dobrać buty do garnituru dziecięcego.

Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju