Aktualności
19/12

Jak powinien leżeć garnitur chłopięcy i młodzieżowy

Jak powinien leżeć garnitur chłopięcy i młodzieżowy

Każdy chłopak, niezależnie od wieku, powinien mieć w swojej szafie garnitur idealnie dopasowany do swojej sylwetki. Choć w młodym wieku nie nosi się marynarki, czy spodni na kant na co dzień, to wciąż czeka wiele formalnych wydarzeń, na których garnitur to podstawa. Przed dokonaniem zakupu warto jednak dowiedzieć się, jak powinien leżeć garnitur, tak aby młody mężczyzna mógł wyglądać nie tylko stylowo i profesjonalnie, ale także czuć się wygodnie i komfortowo. Oto przewodnik, który pomoże odkryć tajniki idealnego ułożenia garnituru dla chłopców i młodzieży.

Jak dobrać rozmiar garnituru?

Przede wszystkim, aby garnitur dobrze leżał, należy dobrać odpowiedni rozmiar do sylwetki chłopca. Aby tak się stało, konieczny jest dokładny pomiar wymiarów ciała, który uwzględnia: obwód klatki piersiowej, talii, bioder oraz długość rąk i nóg. Następnie, korzystając z tych pomiarów, należy skonsultować je z tabelą rozmiarów danego producenta, pamiętając o indywidualnych preferencjach dotyczących luźniejszego czy bardziej dopasowanego kroju. Profesjonalna przymiarka zawsze pozostaje kluczowym etapem, umożliwiającym dostosowanie garnituru do unikalnych proporcji ciała. 

Jak powinna leżeć marynarka?

Należy pamiętać o tym, że odpowiedni krój marynarki będzie się nienagannie prezentować. Zbyt krótka lub zbyt długa marynarka może zaburzyć wszystkie proporcje ciała, a co za tym idzie zniszczyć stylizację i cały wygląd osoby noszącej. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak dobrać garnitur do sylwetki

Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych elementów, o których należy pamiętać podczas wybierania marynarki dla chłopca: 

  • Marynarka powinna idealnie przylegać do ramion, nie tworząc nadmiernego luzu ani nie ograniczając ruchów. Jeśli chłopiec ma wąskie ramiona, warto zdecydować się na wszyte poduszki, które dodadzą nieco szerokości. 
  • Rękawy marynarki powinny kończyć się tuż nad krawędzią nadgarstka — przy samej kostce, tak by mankiety koszuli wystawały na około 1 cm. 
  • Długość marynarki powinna być dostosowana do długości tułowia i gwarantować pełną swobodę ruchów. 
  • Materiał, z jakiego wykonana jest marynarka, powinien układać się gładko i bez żadnych marszczeń. Dodatkowo marynarka powinna gładko leżeć zarówno na plecach, jak i klatce piersiowej. 

jak powinien leżeć garnitur

Kup produkt

Jak powinny leżeć spodnie?

Długość oraz fason spodni garniturowych ma ogromne znaczenie dla ogólnego wyglądu i elegancji. Zbyt krótkie czy zbyt długie nogawki mogą znacząco wpłynąć na proporcje sylwetki, co przełoży się na niezadowolenie młodego człowieka. 

Dokonując wyboru spodni, należy pamiętać o:

  • Długość spodni powinna być dopasowana do butów. Idealnie kiedy spodnie sięgają do górnego brzegu buta, pozostawiając minimalny luz.
  • Nogawki nie mogą wisieć — powinny delikatnie opierać się na bucie z przodu, a z tyłu sięgać początku obcasa. 
  • Spodnie powinny być dobrze dopasowane w pasie. Nie mogą być za ciasne, bo mogą wyeksponować brzuszek, czy też po prostu źle się układać. Nie mogą być także zbyt luźne, bowiem będzie to widoczne i wówczas cała stylizacja będzie wyglądała bardzo niechlujnie. 

Wybór krawata i dodatków

Oczywiście o tym, jak powinien leżeć garnitur, nie decyduje tylko marynarka i spodnie. Dużą rolę odgrywają także dodatki, w tym krawat bądź muszka. Wybierając krawat, należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale także na fakturę i styl. Ważne jest także, aby krawat był odpowiedniej długości — powinien kończyć się na linii pasa. Można oczywiście dodać spinki do mankietów czy uzupełnić marynarkę o poszetkę. 

Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju