Aktualności
08/01

Wybór koloru garnituru chłopięcego a okazja - co wybrać na komunię

Wybór koloru garnituru chłopięcego a okazja - co wybrać na komunię

Jak to mówią — ważnych spraw lepiej nie odkładać na później, a my się definitywnie pod tym podpisujemy! Każda większa okazja, jak urodziny, czy ślub często wymagają kilkumiesięcznego przygotowania. Od wynajęcia sali, przez rozdanie zaproszeń, aż po wybór idealnego stroju. W przypadku Pierwszej Komunii Świętej Twojego dziecka nie jest inaczej. Z tym że w centrum uwagi jest kilkulatek, który w tym specjalnym dniu chce wyglądać olśniewająco. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego stroju. Ale jaki wybrać kolor garnituru na komunię? A co z koszulą? Na te pytanie odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury! 

Jaki kolor garnituru na komunię dla chłopca?

Podczas wybierania komunijnego garnituru dla swojego malucha powinien przyświecać Ci jeden cel - ma on być stylowy i elegancki, tak, że nie powstydziłby się go żaden dorosły mężczyzna. Oczywiście pod uwagę należy także wziąć materiał - w końcu komfort dziecka jest równie ważny. Szczególnie jest to istotny aspekt w przypadku żywiołowych chłopców, którzy lubią być cały czas w ruchu. Jeśli garnitur okaże się niezbyt wygodny, mogą pojawić się protesty, a tego jako rodzic, lepiej unikać. Oczywiście nie można zapomnieć o walorach estetycznych. Zarówno marynarka, jak i spodnie nie mogą być bowiem ani za krótkie, ani za luźne czy też za szerokie. Odpowiedni dobór garnituru dla chłopca jest kluczowy dla miłego i spokojnego przeżycia całego przyjęcia. 

No tak, ale co z kolorem garnituru na komunię? Do chwili obecnej wielu ludziom garnitury kojarzą się jedynie z czarnymi marynarkami i spodniami. Jednakże to już przeszłość. Aktualnie, czarne odcienie nie są już tak mile widziane w przypadku młodych osób. Zatem na jakie kolory postawić? Już odpowiadamy! 

Szarość i popiel

Pierwsza Komunia Święta to nieco stresujący dzień, ale jednocześnie bardzo pogodny i wesoły. Dlatego warto wybrać nieco jaśniejszy odcień garnituru, taki jak szary, aby jeszcze bardziej podkreślić radosny ton tej uroczystości. Popielaty garnitur można uzupełnić o ciemniejsze dodatki, np. kamizelkę w ciemnym granatowym kolorze, czy brązowe półbuty. Całość oczywiście należy uzupełnić muszką i gotowe! Idealny komunijny zestaw dla chłopca. 

Granat 

Jeśli jednak odcienie szarości to zbyt jasne kolory dla Ciebie i Twojego malucha, to świetnym wyborem będzie także garnitur w kolorze granatowym. Możesz wybierać spośród ciemniejszych i jaśniejszych opcji, a także zastanowić się nad wzorem, np. w kratę. Dzięki temu garnitur nie będzie “nudny” ani “banalny”, lecz oryginalny i elegancki. 

wybór garnituru chłopięcego a okazja

Kup produkt

Butelkowa zieleń

W ostatnim czasie butelkowa zieleń podbija serca nie tylko dorosłych, ale także najmłodszych. Garnitur komunijny w takim odcieniu z pewnością zachwyci jednego! Prezentuje się naprawdę elegancko i uroczyście. Co więcej, dobierając odpowiednie dodatki w postaci paska, butów, muszki czy paska jeszcze bardziej można uatrakcyjnić cały look. 

Jaki kolor koszuli na komunie dla chłopca?

Komunia to oficjalna i wyjątkowa uroczystość. Dlatego strój chłopca powinien emanować przede wszystkim elegancją. A czy jest coś bardziej eleganckiego niż biała koszula? To ona będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku komunijnego zestawu. Sprawdzi się idealnie do każdego koloru - przez niebieski, aż po szary. Jednakże pamiętaj, że nie trzeba się ograniczać. Jeśli zdecydujesz się na gładki i prosty garnitur, możesz nieco zaszaleć z koszulą i wybrać jakiś ciekawy wzór. Dzięki temu całość nabierze ciekawego charakteru. 

Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju