Aktualności
20/02

Jak spakować garnitur do walizki

Jak spakować garnitur do walizki

Idealnie leżący, wyprasowany i pięknie skrojony garnitur to podstawa dobrze prezentującego się zarówno młodego, jak i nieco starszego mężczyzny. Niestety podczas podróży czasami opcja “perfekcyjnie wyprasowanego” nie jest możliwa. Mała walizka bardzo często sprawia, że garnitur jest złożony w tzw. kosteczkę i po jego wyciągnięciu wygląda koszmarnie. Czy jest jednak opcja, żeby to zmienić? Jak zapakować garnitur do walizki, aby się nie pogniótł? Mamy na to sposoby!

Jak prawidłowo złożyć marynarkę do walizki?

Wydawać by się mogło, że złożenie marynarki w taki sposób, aby się nie wygniotła, jest niemożliwy. Nic bardziej mylnego. Jeśli zrobisz to prawidłowo i będziesz kierował się krok po kroku naszymi wskazówkami, na pewno Ci się uda. Dzięki temu unikniesz niepożądanych zagnieceń i natychmiast po przyjeździe na miejsce, będziesz mógł wskoczyć w swoją ulubioną marynarkę. Oto co należy zrobić: 

  1. Na początku należy rozpiąć wszystkie guziki.
  2. Następnie wywrócić lewy rękaw na lewą stronę (w ten sposób jedna strona jest na lewej, a druga na prawej stronie). 
  3. Włóż prawy rękaw marynarki w otwór, który pozostał po wywróceniu lewego. Dzięki temu marynarka będzie złożona wzdłuż na pół, poszewką do góry (taki sposób zapobiega powstawaniu fałd). 
  4. Na sam koniec należy raz jeszcze złożyć marynarkę na pół. Jednak tym razem trzeba to zrobić w poprzek. I gotowe! Śmiało możesz ją w ten sposób włożyć do walizki i mieć pewność, że w nienaruszonym stanie dotrze na miejsce. 

Oczywiście nie należy zapominać o tym, jak złożyć poszetkę, koszulę, czy krawat. Są to bowiem ważne elementy garnituru, które powinny prezentować się równie elegancko.

Jak złożyć spodnie w kant do walizki?

Składanie spodni w kant jest znacznie prostszym procesem niż składanie marynarki i zajmie Ci zaledwie krótką chwilę. Zacznij od położenia spodni na płaskiej powierzchni, a następnie pilnując bacznie kantów, złóż je na trzy części. Tak naprawdę to tyle. Spodnie gotowe są do włożenia je do walizki. 

Wskazówka! Aby zabezpieczyć spodnie przed zagnieceniami, włóż je do środka marynarki. 

Jak zapakować garnitur do walizki? Porady

Skoro już wiesz, jak spakować marynarkę oraz spodnie na kant, pora poznać kilka tricków, jak spakować garnitur w całości oraz inne ważne kwestie. 

  • Zdarza się, że nawet idealnie złożone ubranie może się pognieść. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec do przewożenia garnituru lub po prostu włożenie go do torby próżniowej. Dzięki temu ubrania będą zabezpieczone przed naciskiem innych ubrań (ewentualnie możesz włożyć garnitur do osobnej przegródki w walizce - najlepiej tej, która zabezpieczona jest siatką lub paskiem). 
  • Kiedy przewozisz garnitur, pamiętaj o tym, aby nie pakować walizki po same brzegi. Nie wciskaj na siłę ubrań. Lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na większą walizkę lub po prostu spakowanie garnituru do osobnej torby. 
  • Unikaj władania kosmetyczki do tej samej walizki, w której znajduje się garnitur. Nie tylko ze względu na ryzyko wylania się płynów, ale także ze względu na jej ciężar, który może spowodować zagniecenia. 
  • Pamiętaj, aby od razu po przyjeździe wyciągnąć garnitur z walizki. 

Jak złożyć garnitur do samolotu (bagażu podręcznego)?

Wybierasz się w podróż samolotem, a musisz zabrać ze sobą garnitur? Żaden problem. Powiemy Ci, jak spakować garnitur do bagażu podręcznego

Po pierwsze zacznij pakowanie od reszty ubrań i rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Składanie garnituru zostaw na sam koniec, tak aby uniknąć nacisku innych ubrań. Garnitur zawsze powinien znajdować się na samym wierzchu walizki, w takiej kolejności: spodnie, marynarka i koszula. Dzięki temu możesz być spokojny, że po przylocie na miejsce, garnitur dalej będzie prezentować się nienagannie, bez żadnych niechcianych zagnieceń. 

Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju