Aktualności
14/03

Szelki czy pasek do garnituru dla chłopca

Szelki czy pasek do garnituru dla chłopca

Moda dla chłopców przeszła długą drogę od czasów, gdy wybór akcesoriów był ograniczony. Dziś, rodzice mają szeroki wachlarz opcji do wyboru, szczególnie jeśli chodzi o dodatki do garnituru. Jednym z dylematów, przed którym stają, jest wybór: szelki czy pasek? Zastanówmy się zatem czy warto postawić na tradycyjne szelki, czy może lepiej na uniwersalny pasek. Poznajmy zalety i wady obu opcji.

Czy można nosić szelki i pasek?

Zanim jednak przejdziemy do punktu głównego naszego artykułu, pragniemy rozwiać jeszcze jedną kwestię. Mianowicie, czy można nosić szelki i pasek jednocześnie? Pewnie jako rodzic nie raz się nad tym zastanawiałeś, dlatego spieszmy z odpowiedzią. 

Otóż istnieje taka niepisana zasada, która twierdzi, że każdy, zarówno młodszy, jak i straszy mężczyzna powinien nosić spodnie z paskiem albo szelkami. Dlaczego? Oczywiście obu dodatkom przyświeca ten sam cel - potrzymywać spodnie na biodrach, a przy tym dodawać nieco urozmaicenia do całego stroju. Jednak połączenie ich razem nie jest najlepszym pomysłem. Szelki noszone razem z paskiem będą wprowadzać zbędny chaos i nieład. To z kolei sprawi, że strój będzie prezentował się nieestetyczne, a czasami wręcz groteskowo. Dlatego właśnie nie zakładaj szelek i paska na raz

Aby prezentować się elegancko i z klasą trzeba wiedzieć, jak dobrać garnitur dla chłopca. Dzięki temu niezależnie od Twojego finalnego wyboru - szelki czy pasek - mały mężczyzna będzie czuł się nie tylko modnie, ale także komfortowo. 

pasek czy szelki do garnituru

Kup produkt

Szelki - zasady noszenia

Szelki to tradycyjne akcesorium, które dodaje nie tylko praktyczności, ale także wyjątkowego uroku do garnituru młodzieżowego. Od zawsze ich zadaniem jest podtrzymanie spodni przed zsuwaniem się oraz utrzymaniem ich na właściwej wysokości. I tutaj warto zaznaczyć, że w tej roli lepiej sprawdzą się szelki niż pasek. Szelki bowiem zapewniają większą wygodę dla chłopca, szczególnie podczas siedzenia - nie wbijają się w brzuch. 

O czym należy pamiętać decydując się na szelki?

  • Zakup spodnie bez szlufek lub odpruj je w spodniach, które chłopiec już posiada w swojej szafie. 
  • Najlepiej jeśli szelki będą wykonane z rozciągliwej wełny, żakardu lub bawełny, a dodatkowo posiadały skórzane wykończenia. 
  • Jeśli będzie to elegancka okazja, dobrze jest zdecydować się na czarne szelki. Oczywiście nie jest to konieczność, jednak wtedy prezentują się one najbardziej uroczyście. 

Pasek - zasady noszenia

Pasek to zdecydowanie częściej wybierana i bardziej lubiana wersja przez mężczyzn. Choć warto pamiętać o tym, że nie należy lekceważyć tego dodatku. Wydawać by się mogło, że pasek jest mało znaczącym elementem, jednak nic bardziej mylnego. Jest kilka zasad, o których warto pamiętać: 

  • Elegancki pasek powinien być wykonany ze skóry (wtedy będzie prezentować się elegancko i estetycznie). 
  • Jego długość musi być odpowiednia. Zadbaj więc o to, aby pasek po zapięciu nie zwisał. 
  • Pasek powinien mieć szerokość na ok. 3-4 cm. Najlepiej, aby klamra była stonowana - czyli klasyczna metalowa, bez żadnych dodatkowych ozdób.
  • Dobrze jest, jak pasek dopasowany jest do koloru butów (jednak nie jest to konieczność). 

Szelki czy pasek - na co się zdecydować?

Tak naprawdę to czy wybrać pasek, czy szelki do garnituru zależy od Twoich preferencji. W szelkach chłopiec może czuć się nieco bardziej swobodnie (dzięki temu, że nie będą mu się wbijać w brzuch), a dodatkowo mogą lepiej trzymać spodnie. Pasek z kolei jest bardziej elegancki, przez co może pasować do większej ilości uroczystości. Dlatego ostateczny wybór należy do Ciebie. 

Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju