Aktualności
11/06

Jak się ubrać na rozdanie wyników maturalnych

Jak się ubrać na rozdanie wyników maturalnych

Rozdanie wyników maturalnych nie jest tym samym, co sam egzamin dojrzałości, a w związku z tym również ubiór może być nieco inny. Choć w niektórych szkołach rozdanie świadectw maturalnych wiąże się wyłącznie z przyjściem po wyniki i podpisaniem się na liście obecności, inne placówki mogą organizować uroczysty odbiór wyników połączony z wystąpieniem przed całą szkołą i uściskiem dłoni dyrektora. Jak się ubrać na rozdanie wyników maturalnych tak, żeby wyglądać elegancko, a jednocześnie nie przesadzić? Podpowiadamy!

Ubiór na rozdanie wyników maturalnych dla chłopaka - kluczowe elementy stroju

Garnitur - czy warto go zakładać?

Fundamentalne pytanie, które z pewnością nasuwa Ci się, jeśli myślisz o ubieraniu się na rozdanie wyników maturalnych, brzmi następująco - czy warto zakładać garnitur?

Odpowiedź w tym przypadku zależy od stopnia elegancji danego wydarzenia. Jeśli jest naprawdę uroczyste - przyjeżdża prezydent miasta, zaproszeni są również rodzice, a Twój kolega, który miał na maturze najwyższe wyniki, wygłasza mowę końcową - garnitur młodzieżowy będzie konieczny. Postaw jednak na taki, w którym będziesz czuł się w miarę swobodnie, tak, aby móc spokojnie wytrzymać ewentualne długie godziny stania. Powinien być dobrze dobrany do Twojej sylwetki - nie za ciasny i nie za szeroki.

Na jaki kolor garnituru się zdecydować, jeśli chodzi o rozdanie wyników matury? Raczej nie polecamy czarnego stroju - to kolor zarezerwowany do noszenia po zmroku. Będzie pasował na studniówkę, ale noszony w ciągu dnia może budzić nieco mroczne skojarzenia pogrzebowe. Wybierając ubiór na rozdanie wyników maturalnych, postaw raczej na niebieski lub szary garnitur - te kolory cechują się ogromną uniwersalnością, są mniej zobowiązujące niż czerń, a jednocześnie nadal eleganckie i twarzowe.

Jeśli nie garnitur, to co?

Ciekawą i zdecydowanie mniej zobowiązującą alternatywą dla garnituru mogą być marynarki młodzieżowe, koszule młodzieżowe oraz odpowiednie spodnie. Taki strój jest zdecydowanie bardziej nonszalancki, ale nadal ze spokojem możesz włożyć go na rozdanie wyników maturalnych. Jeśli chodzi o spodnie, możliwości jest wiele. Możesz wybrać takie, których kolor jest dopasowany do Twojej marynarki - wtedy całość będzie nieco przypominać garnitur - albo zdecydować się na inny kolor - w takim wypadku warto zwrócić uwagę na to, jak dane barwy łączą się ze sobą.

Jaką koszulę wybrać do takiego zestawu? Sprawdź przede wszystkim materiał, z jakiego została wykonana. Postaw na koszulę wykonaną ze stuprocentowej bawełny - nie tylko świetnie się układa, ale dodatkowo unikniesz dzięki niej przepocenia, a Twoje ciało będzie mogło oddychać. Możesz poeksperymentować z kolorem czy deseniami, ale w takim przypadku Twoja marynarka i spodnie powinny być raczej gładkie i stonowane.

jak się ubrać na rozdanie wyników maturalnych

Kup produkt

Krawat czy mucha?

Muchy i krawaty młodzieżowe to kolejne dodatki do garderoby, nad którymi możesz się zastanawiać, gdy planujesz jak się ubrać na rozdanie wyników maturalnych. Ogólna zasada jest taka - mucha jest zarezerwowana dla klasycznych i wieczorowych kreacji, natomiast krawat sprawdzi się zarówno w przypadku eleganckich strojów, jak i tych casualowych. Dlatego jeśli rozdanie wyników organizowane przez Twoją szkołę to huczna okazja, a Ty zakładasz odświętny garnitur, możesz postawić na muchę. Jeśli jednak decydujesz się na koszulę i marynarkę, krawat będzie zdecydowanie lepszym pomysłem.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając ubiór na rozdanie wyników maturalnych?

Planując ubiór na rozdanie wyników maturalnych, pamiętaj o tym, żeby nie przesadzić i nie udawać kogoś, kim nie jesteś. To w końcu wydarzenie organizowane, aby uhonorować Ciebie i Twoich kolegów za włożony wysiłek i efekty waszej pracy. Ubierz się elegancko, ale tak, aby było Ci wygodnie i abyś czuł się sobą podczas tego ostatniego dnia spędzonego w szkole. Gwarantujemy - czując się dobrze w danym stroju, będziesz wyglądał najlepiej.

Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju