Garnitur na maturę 2021 - jak się ubrać?

Początek maja, jak co roku dla wielu młodych osób, oznacza egzaminy dojrzałości. W przerwie od nauki i przygotowań do najważniejszych testów w Twoim życiu, warto zastanowić się również nad odpowiednim strojem. Wszyscy bowiem wiemy, że pierwsze wrażenie, które wywołujemy poprzez swój wygląd, jest bardzo ważne - ta zasada jest aktualna również w tym przypadku. Mamy więc dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak odpowiednio wybrać garnitur na maturę 2021!

Jak się ubrać na maturę 2021?

Wybierając strój na maturę 2021 możesz oczywiście postawić na mniej formalny styl i zdecydować się na samą koszulę oraz eleganckie spodnie. Dobrym dodatkiem będzie kamizelka, która ostatnimi czasy staje się znowu coraz bardziej popularna. Najczęstszym wyborem wśród młodych mężczyzn jest jednak pełen garnitur młodzieżowy. Tak odświętnym strojem podkreślasz bowiem powagę tego egzaminu. Garnitur jest powszechnie uważany za najbardziej elegancki męski strój już od ponad 300 lat - pierwsze garnitury pojawiły się w okolicach 1700 roku. Wyglądały one oczywiście zupełnie inaczej, niż garnitury, które znamy dziś. Ich krój inspirowany był męskimi bryczesami. Wiązane pod kolanem, rozszerzane spodnie uchodziły wówczas za niezwykle eleganckie. Kompletowano je z dopasowanymi do nich długimi płaszczami i marynarkami, które sięgały wówczas aż za pośladki. Już wtedy taki ubiór był uważany za niezwykle odświętny, bogaty i dostojny. W kolejnych latach ewoluował on w surdut, który był już krojem znacznie bliższym naszym dzisiejszym marynarką. Powszechny odbiór garnituru jako oficjalnego stroju pozostał do dziś. Naszym zdaniem najlepszym strojem na ten ważny dzień jest więc garnitur maturalny 2021.

 

garnitur na maturę 2021

Praktyczny garnitur maturalny

Wybierając strój na egzamin maturalny warto myśleć praktycznie i długoterminowo. Nie są to już garnitury komunijne, które zakładamy raz lub dwa, bo później już są na nas za małe. Chłopiec przystępujący do egzaminu dojrzałości raczej nie urośnie już dużo więcej, w związku z czym garnitur na maturę 2021 może spokojnie służyć Ci przez wiele lat - jeżeli tylko dobrze przemyślisz ten zakup. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim, żeby unikać chwilowej mody jednosezonowej. Jeżeli chcesz jeszcze za kilka lat założyć ten strój, lepiej postaw na fasony i kolory ponadczasowe. Świetnym wyborem zawsze jest czerń lub granat. Pasują one do większości koszuli, niezależnie od tego, czy są one gładkie czy z ozdobnym haftem.

 

jak się ubrać na maturę 2021

 

Zdobienia materiału to kolejna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę. Jeżeli zależy Ci na urozmaiceniu stroju - postaw na wzorzystą koszulę, ale nie wzorzysty garnitur. Zdecydowanie radzimy wystrzegać się marynarek z dekoracyjnych materiałów. Poza tym, że zwyczajnie nie wypada zakładać takiego stroju na egzamin, jest on bardzo niepraktyczny i ściśle związany z szybko zmieniającymi się trendami fast fashion. W naszym sklepie znajdziesz więc jedynie podstawowe modele garniturów w wyżej wymienionych kolorach. Składając zamówienie w Standar masz pewność, że będzie to dobra inwestycja w Twoją garderobę!

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju