Garnitur na studniówkę - jaki wybrać?

Studniówka to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Trzeba więc przygotować specjalny strój. O jakich zasadach należy pamiętać, aby stworzyć udany męski look na studniówkę? 


Studniówka to często pierwszy bal w życiu. Nic więc dziwnego, że każdy młody mężczyzna chce wyglądać dostojnie i modnie. Mimo, że studniówki są organizowane w różnych formułach, garnitur młodzieżowy jest niezmiennie najpopularniejszym strojem na tego rodzaju wydarzenie. Zwykle okazuje się, że studniówka to powód do zakupu pierwszego poważnego garnituru, który być może posłuży później na maturę i jeszcze w wielu innych sytuacjach, dlatego ważne by dokonać właściwego wyboru. Studniówka tuż tuż, a Ty jeszcze nie masz garnituru? Zobacz, jaki garnitur na studniówkę wybrać, by wyglądać jak prawdziwy gentleman! 

Garnitur na studniówkę

Garnitury na studniówkę - na co zwrócić uwagę? 


Oczywiście każdy sprzedawca w sklepie z garniturami może zaproponować wiele fasonów, wzorów i kolorów. W pierwszej kolejności należy jednak przyjrzeć się, czy garnitur na studniówkę jest dopasowany do sylwetki. Idealny garnitur to taki, który przede wszystkim świetnie się układa. Niestety większość panów ma tendencję do wybierania takich garniturów, które są na nich za duże. Przymierzając za duży garnitur wydaje się im, że to właśnie odpowiedni rozmiar, bo czują się w nim komfortowo i swobodnie, ale nie wyglądają najkorzystniej. Jak więc wybrać garnitur, który tak naprawdę pasuje? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na długości. Marynarka powinna być dobrze taliowania i kończyć się tam, gdzie kończy się szew rozporka spodni. Ponadto spod rękawa marynarki musi lekko wystawać mankiet koszuli (ok. 1-1,5 cm). Spodnie nie mogą być za długie, aby na nogach nie tworzyły się nieestetyczne zagięcia. Garnitur studniówkowy nie może być także zbyt ciasny, gdyż może to ograniczać ruchy. Przyjmuje się, że między zapiętą marynarką a koszulą powinna pozostać przestrzeń o szerokości minimum jednego palca.


Jeśli chodzi o wygląd, jakim charakteryzują się garnitury studniówkowe, jest to sprawa dość indywidualna. Decydujące są tutaj niuanse. Przeważnie najlepszym rozwiązaniem okazuje tani garnitur na studniówkę, który ma klasyczny krój, gładki materiał i czarny, granatowy lub szary kolor. Można natomiast zauważyć, że coraz więcej panów, szczególnie w tak młodym wieku, wybiera granatowy garnitur typu slim, który świetnie sprawdza się nie tylko na studniówkach, ale też przy wielu innych okazjach, nawet najbardziej oficjalnych. 


Garnitur studniówkowy

Dobry wygląd to nie tylko garnitur na studniówkę, ale także koszula

 

Gdy mamy już garnitur na studniówkę, dopasowujemy do niego koszulę. Najbezpieczniejszą koszulą na studniówkę jest uniwersalna biała koszula, która współgra z każdym modelem garnituru. Następnie wybieramy buty i pasek. Powinny być skórzane, w tym samym kolorze, stonowane. Ponadto należy zadbać o porządny krawat. Do garniturów slim z wąskimi klapami pasują modne, wąskie krawaty. Panowie najczęściej decydują się na bezpieczny, czarny krawat, ale są też tacy, którzy w tej kwestii chcą się wyróżnić poprzez odważniejszy kolor lub ciekawy wzór. Ważne, by krawat dotykał swoim końcem paska. Można założyć też muchę. Warto posiadać również poszetkę, aby dopełnić całości kreacji. To te elementy, z którymi można nieco zaszaleć, choć we wszystkim trzeba zachować umiar. 

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju