Idealna długość spodni. Jak ją dobrać u chłopca?

Na temat spodni dla chłopców i mężczyzn panuje wiele popularnych mitów, które powielane są od wielu lat. Niestety, przekazywane są one z pokolenia na pokolenie, chociaż w mediach lub filmach można zauważyć, że nie mają oni nic wspólnego z prawdą. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak dobrać długość spodni dla chłopca, by prezentowały się one w sposób nowoczesny i elegancki. 

Pamiętaj, że w razie wątpliwości możesz skontaktować się z naszymi specjalistami. Standar to zespół ekspertów, którzy śledzą panujące trendy i z przyjemnością znajdą najlepsze propozycje dopasowane do Twoich oczekiwań. Nie czekaj i przekonaj się, że długość spodni do garnituru ma dużo większe znaczenie dla całego looku, niż może się to wydawać. 

Mity o długości spodni garniturowych, których nie wolno powielać

Chyba każdy słyszał, że długość spodni garniturowych powinna być dostosowana do obcasów obuwia, a ich przód powinien delikatnie uginać się na butach. Jeśli też uważasz, że należy w ten sposób podchodzić do kwestii zakupów, czas najwyższy zmienić swoje przyzwyczajenia. 

Tego też nie rób!

Wiele osób kupuje gotowe spodnie i skraca je na własną rękę. To niemal najgorsze możliwe rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ spodnie do garnituru zwężają się w stronę dołu. Jeżeli skrócenie ich to kwestia centymetra, różnica prawdopodobnie będzie niezauważalna. Jeśli jednak chodzi o kilka lub nawet kilkanaście centymetrów, dół nogawki będzie nieproporcjonalnie szeroki do górnej części spodni. W efekcie będą one dosłownie proste pod względem szerokości, co wizualnie będzie wyglądać mało estetycznie i odwróci uwagę od reszty stroju. 

 

Co zrobić w sytuacji, gdy nie ma innego rozwiązania? Odpowiedzią może być m.in. współpraca z profesjonalnym krawcem. Poprawki spodni będą o wiele tańsze niż uszycie ich od podstaw, a rezultaty powinny być pozytywnie zaskakujące. 

Jak powinna wyglądać długość spodni do garnituru chłopięcego?

Długość spodni do garnituru należy dobierać ze względu na: 

  • krój i styl garnituru, 
  • szerokość spodni, 
  • sylwetkę użytkownika. 

Osoby szczupłe mogą pozwolić sobie na spodnie typu slim, które będą źle wyglądać, gdy ich nogawki będą zbyt długie. Materiał zacznie marszczyć się i gromadzić na butach, co wizualnie stanie się problemem. Stosuje się zatem krótsze nogawki nie dochodzące do linii obuwia. Czy zatem są one za krótkie? Teoretycznie tak, lecz w praktyce stworzy to elegancki outfit, który od lat praktykowany jest przez najwybitniejszych projektantów na świecie. 

 

Kiedy nogawki mogą być nieco dłuższe? Gdy spodnie są stosunkowo szerokie. Jest to doskonała decyzja, gdy sylwetka chłopca jest krępa. W ten sposób strój sprawi, że kilka nadprogramowych kilogramów nie będą kłopotliwe i staną się one atutem. 

Długość spodni garniturowych u chłopca

Idealnie dobrane spodnie u chłopca

Wykorzystując elegancki krój i sprawdzone produkty, które zostaną dobrze do siebie dopasowane, nie musisz obawiać się o design kompletu. Garnitur lub spodnie, koszula i buty chłopięce nie muszą być drogie, by wyglądały one w sposób luksusowy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci bardzo szybko wyrastają ze swojej odzieży, dlatego nie każdy chce inwestować w markową garderobę od projektantów lub krawców. Na szczęście stosując się do powyższych wskazówek, dobierzesz długość spodni do garnituru chłopięcego i zapewnisz swojemu młodemu mężczyźnie prestiżowy look. 

 

Gdzie szukać spodni dla chłopca, które zaprojektowane są zgodnie z panującymi trendami? Standar to sprawdzony wybór, który gwarantuje maksimum satysfakcji – nawet najbardziej wymagającym klientom. Dbałość o detale, wyselekcjonowane materiały i modny krój sprawią, że Twój chłopak będzie wyglądać świetnie wśród swoich rówieśników. 

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju