Jak dobrać buty do garnituru dziecięcego

Dla dużej części dorosłych mężczyzn noszenie marynarek czy nawet całych garniturów nie ma żadnych tajemnic choćby dlatego, że formalnego ubioru na co dzień wymaga duża część pracodawców. Młodsi chłopcy nie muszą jednak sprostać wymaganiom swoich przełożonych, przez co noszą garnitury chłopięce znacznie rzadziej. Zazwyczaj jednak są one nieodłącznym elementem ważnych okazji, takich jak rodzinne przyjęcia czy chociażby komunie samych dzieci. W takich przypadkach warto zadbać, by cały strój najmłodszych gości pasował do powagi sytuacji nawet w najmniejszych detalach - takich jak buty do garnituru dziecięcego. Podpowiadamy, jak należy je dobrać. 

Im mniej ozdób, tym bardziej eleganckie buty do garnituru

Dobór garnituru chłopięcego na eleganckie uroczystości powinien zaczynać się od ustalenia roli dziecka w danym przedsięwzięciu. Jeśli będzie to własna komunia chłopca lub eleganckie przyjęcie, nie warto przesadzać z wybieraniem stroju naszpikowanego dziecięcymi detalami, takimi jak kolorowe wstawki czy akcesoria z bohaterami ze znanych kreskówek. W takich przypadkach warto postawić na klasyczne, czarne stroje i dobrać do nich buty do garniturów dla chłopców z czarnej, licowej skóry pozbawionej zbędnych dodatków czy ozdobnych przeszyć. Takie klasyczne połączenie sprawia, że strój wydaje się klasyczny, a przez to bardziej elegancki i dostosowany do powagi chwili, jaką jest komunia czy eleganckie rodzinne przyjęcie. 

 

Buty dziecięce do garnituru

Buty do garnituru dla dziecka w roli gościa 

Gdy nasze dziecko nie planuje być w centrum uwagi w czasie ważnego wydarzenia, możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę w dobraniu dla niego odpowiedniego stroju. Warto wtedy postawić na garnitury dziecięce w nieco mniej stonowanych kolorach, takich jak szarości czy granaty. Niestety, w tym przypadku odpowiedź na pytanie jak dobrać buty chłopięce do garnituru dziecięcego nieco się komplikuje, gdyż mamy do wyboru znacznie szerszą paletę barw obuwia. Jednak i z tym problemem można się łatwo uporać.

Buty dziecięce do granatowego garnituru

Różne odcienie granatu dają nam ogromne możliwości w kwestii wyboru butów dla dzieci do garnituru. Już sam ten kolor wskazuje na to, że możemy sobie pozwolić na nieco więcej swobody w kwestii stylu, dlatego to ubrania w tej barwie dobrze jest wybrać popularne obuwie typu oxford. Również paleta kolorów jest tutaj znacznie szersza: możemy się tutaj zdecydować na buty brązowe, czarne, ciemnobrązowe lub burgundowe, w zależności od własnego gustu. 

 

Buty dziecięce do szarego garnituru

Również szare garnitury dziecięce mogą się świetnie prezentować w połączeniu z wieloma kolorami butów dziecięcych do garnituru. Podobnie jak w przypadku garniturów granatowych, również w tym przypadku mile widziane będą różnorakie ozdoby i przeszycia widoczne na obuwiu. Proste w doborze będą także same buty, które będzie się prezentować doskonale z szarym garniturem dziecięcym pod warunkiem, że będzie brązowe, burgundowe bądź czarne. Jest to zatem prosta recepta na efektowny ubiór dla chłopca. 

Kiedy wybrać garnitur i buty chłopięce jako strój dla dziecka?

Wybierając ubranie na przyjęcie dla dziecka nie wolno jednak dać się zwariować. Mimo że eleganckie stroje dziecięce są bardzo efektowne, nie należy przeciążać nimi dziecka przy okazjach, które nie wymagają takiego stroju. W miarę możliwości nie należy bowiem ograniczać swobody malucha przy okazjach, które nie wymagają jego doskonałej prezencji. W takich przypadkach warto postawić także na marynarki dziecięce, które z butami dla chłopców do garnituru będą wyglądać równie dobrze. 

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju