Jak dobrać krawat do garnituru dla chłopca

Czym należy się kierować wybierając krawat dla dziecka? Dzieci, już od najmłodszych lat, potrzebują eleganckich dodatków. Szafa małego dżentelmena powinna przewidywać co najmniej jeden garnitur, jak również dodatki do niego. Każdy potrzebuje raz na jakiś czas założyć odświętne ubranie, dzieci również! 

jak dobrać krawat do garnituru dla chłopca

 

Krawat (bądź muszka) jest kropką nad i każdego eleganckiego stroju męskiego niezależnie czy dorosłego czy też dziecka. Dodaje smaku i charakteru, sprawia, że mężczyzna, duży i mały, wygląda bardzo gustownie. Jednak czym się kierować przy wyborze krawata? Czy dopasowywać go do garnituru czy może lepiej postawić na krawat mało wyrazisty, tak by pasował na większość wydarzeń. 

 

Jaki krawat dla chłopca - czym się kierować przy wyborze?

 

Dziecięcy dress code nie jest tak restrykcyjny jak w przypadku dorosłych. Dzieci z powodzeniem mogą nosić to samo ubranie z okazji różnych wydarzeń, jak również można się niekiedy wyłamać z ogólnej stylistyki. Jednak, gdy zastanawiamy się jak dobrać krawat chłopięcy, to zamiast o tym, jak dobrać go do garnituru można przemyśleć - jak dobrać go do okazji. Dzieci zakładają krwawaty z różnych okazji. Elegancki strój przewiduje się z okazji wizyty w teatrze bądź teatrzyku, ślubu, urodzin, ale też czasem przykrych okazji np. pogrzebu. Podczas pogrzebu nie wypada, by krawat prezentował np. postaci z bajek, a na ślubie nie ma przeszkód, by krawat był zabawny i niestandardowy. Dlatego też, myśląc o tym, jaki krawat dla chłopca, warto pamiętać, że mały dżentelmen również może być ubrane niestosownie do okazji. 

 

Czynniki wpływające na dobór krawata chłopięcego

 

Zastanawiając się, jak dobrać krawat do garnituru dla chłopca, warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Krój garnituru jest podstawą, do której dopasowuje się krawat. Nie każdy garnitur pasuje do cienkiego krawata i odwrotnie. Do tego warto wziąć pod uwagę modę - tak! Moda jest ważna, a to co akurat jest na topie szybko się zmienia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy materiał z którego krawat jest wykonany będzie komfortowy. Nie powinien być to materiał sztywny, ponieważ może być to nieprzyjemne dla dziecka. Dodatkowo może to sprawić, że dziecko już od maleńkości zrazi się do strojów oficjalnych. Maluchy będą próbowały ściągnąć kłopotliwy krawat, starsze dzieci zaś uznają przymus noszenia krawata za wymysł dorosłych i będą dążyć do nieuczestniczenia w oficjalnych wydarzeniach. 

jak dobrać krawat chłopięcy

 

Dla maluchów doskonale sprawdzą się krawaty na gumce. Jest to wielka wygoda dla rodzica, gdyż nie będzie trzeba go wiązać, a dziecko nie zawsze chce współpracować podczas wiązania. Dla starszych chłopców dobrą opcją są krawaty zapinane. Od pewnego momentu warto również wprowadzać klasyczne wiązane krawaty, by chłopiec uczył się, jak samodzielnie zawiązać krawat. Starszy chłopiec powinien również decydować jaki kolor krawatu chłopięcego, by nauczył się dobierać pasujące kolory. 

 

Jak dobrać krawat do garnituru chłopięcego? Tak samo jak dla dorosłego! Nie martwcie się, że w sztuczny sposób, postarzycie swoje dziecko. Maluch, który jest elegancki i szykowny ma wiele uroku! Klasyka jest dobrym kierunkiem niezależnie od wieku. A im wcześniej przyzwyczaimy dziecko do noszenia eleganckich ubrań tym lepiej. Warto od maleńkości uczyć swoje dziecko, że istnieją okazje, na które należy się ubrać elegancko, a także pokazywać np. jaki krawat do białej koszuli, nie tylko dla chłopca, ale też w późniejszym czasie, mężczyzny. 

 

Zachęcamy do zakupu co najmniej jednego krawatu, odpowiednio dobranego do jego wzrostu oraz wieku! W ofercie sklepu Standar można znaleźć również garnitury komunijne jak również poradnik, jak się ubrać na maturę!

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju