Jak nosić garnitur? Zasady dla chłopca

Wszyscy mężczyźni, nawet ci najmłodsi, muszą się kiedyś zmierzyć z wyzwaniem, jakim są specjalne okazje pojawiające się co jakiś czas w życiu każdego człowieka. Kilkuletni chłopcy, podobnie jak nieco starsi panowie, muszą się w tej kwestii wykazać nie tylko kulturą, ale także odpowiednim wyczuciem stylu, który przecież nie zna pojęcia wieku. Więc jak nosić garnitur dla chłopca, by nie zszokować innych gości oryginalnym podejściem do ubierania dziecka? 

Dobór garnituru dziecięcego kluczem do sukcesu

Najważniejszy jest pierwszy krok - i dotyczy to także noszenia garniturów chłopięcych. W tym przypadku pierwszym krokiem jest oczywiście dobór garnituru dla chłopca. Ten nie jest jednak wcale taki łatwy, gdyż mali panowie, podobnie jak ich nieco starsi koledzy, mogą napotkać rozmaite problemy z wyborem odpowiedniego rozmiaru stroju. W przypadku dzieci ta sytuacja może się jednak komplikować, gdyż szczególnie najmłodsze pociechy mogą bardzo szybko wyrosnąć ze starannie dobranych wcześniej ubrań. Kupno odpowiedniego stroju powinno zatem nastąpić niedługo przed planowanym przyjęciem czy weselem, tak, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki tuż przed wyjściem z domu. 

Kobalt White

 

Samo kupno garnituru dla chłopca również może być problematyczne ze względu na ograniczony asortyment tego typu ubrań. W takich przypadkach dobrze jest zacząć poszukiwania w internecie, pod warunkiem, że na stronie wybranego sklepu są zamieszczone szczegółowe tabele rozmiarów. Warto również rozważyć zakup używanego garnituru od osób z bliskiego otoczenia dziecka. Należy jednak wtedy zwrócić uwagę na rozmiar ubrań oraz stan ich zużycia, w przeciwnym razie zamiast eleganckiego stroju uzyskamy groteskowy efekt, który z pewnością nie spodoba się ani maluchowi, ani innym uczestnikom przyjęcia. 

Diabeł tkwi w szczegółach i… dodatkach

Na całość dziecięcego stroju składa się jednak nie tylko garnitur, ale także efektowne dodatki. Pasujący do butów pasek, jednocześnie współgrający z materiałem spodni czy marynarki z pewnością poprawi wygląd nawet używanego garnituru. Nie warto jednak ślepo podążać za modą i wybierać akcesoria, przez które noszenie garnituru chłopięcego będzie znacznie bardziej uciążliwe. Równie złym pomysłem jest wyposażanie malucha we wszelkiego rodzaju ozdoby właściwe raczej dla nieco starszych dżentelmenów. Dołączając do dziecięcego garnituru drogie krawaty czy ciężkie spinki ryzykujemy bowiem nie tylko długie marudzenie malucha, ale także zagubienie cennych dodatków podczas dziecięcych zabaw. 

Dziecięce akcenty na garniturze - dobry pomysł czy niepotrzebna ozdoba?

Świat dziecka rządzi się swoimi prawami - szczególnie kiedy chodzi o pojawianie się motywów z ulubionych bajek na zeszytach, plecakach, czy właśnie ubraniach. Garniturów w Myszki Miki próżno jednak szukać na rynku, mimo entuzjazmu najmłodszych. Noszenie garniturów dziecięcych nie musi być jednak pozbawione kolorowych akcentów. Wybierając się na przyjęcie z maluchem nie warto bowiem pozbawiać go dziecięcych akcentów, takie jak nieco bardziej kolorowe wzory, barwne dodatki czy zdobione akcesoria. Wręcz przeciwnie - wiele firm zajmujących się szyciem garniturów dla dzieci oferuje kolorowe stroje, które stanowią kompromis między eleganckim stylem a młodzieżowym charakterem ubrań. Jest to doskonałe rozwiązanie na wiele okazji, pod warunkiem, że zostanie zastosowane bez przesady - mieszanie się wzorów żadnemu stylowi nie wychodzi na dobre! 

Adam

Propozycje dla ruchliwych maluchów

Elegancja niewątpliwie jest zaletą na eleganckich przyjęciach, jednak w przypadku najmłodszych dzieci można nieco nagiąć jej zasady, aby umożliwić maluchom komfortową zabawę. Szczególnie najmłodsi chłopcy, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu, nie będą zachwyceni perspektywą szarpania się ze zbyt sztywną marynarką czy ciągłego podciągania spodni. Właśnie dlatego ubierając dziecko na przyjęcie czy uroczysty obiad, warto wybierać ubrania dedykowane dla maluchów, takie jak nieco luźniejsze koszule czy miękkie, wygodne marynarki aspirujące do formalnego stylu, które sprawią, że noszenie garniturów chłopięcych będzie łatwiejsze. Nie warto również na siłę ubierać chłopca w garnitur trzyczęściowy - ten jest bowiem wyzwaniem nawet dla dużo starszych mężczyzn ze względu na wiele warstw, które w przypadku aktywnych maluchów mogą szybko przerodzić się w poplamione potrawami strzępy. 

 

Szukasz konkretnych propozycji eleganckiego ubrania dla chłopca? Zobacz nasze garnitury dziecięce!

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju