Jak prasować garnitur dziecięcy, spodnie i koszule?

Dziecięce ubranka bywają trudne do dokładnego wyprasowania ze względu na swoje niewielkie rozmiary. Rodzicom chcącym doprowadzić do porządku garderobę swojego malucha zadania nie ułatwią także liczne nadruki i ozdoby, tak popularne wśród najmłodszych. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak prasowanie garnituru dziecięcego, który nie dość, że jest wyjątkowo drobny, to jeszcze powiela problemy znane wszystkim dorosłym z prasowania ich własnych eleganckich ubrań. Jak wyprasować koszulę, spodnie i marynarkę do garnituru dziecięcego, by nie spisać ich na straty? 

Prasowanie garnituru dziecięcego: od czego zacząć?  

W przypadku wyzwania, jakim jest prasowanie marynarki dziecięcej trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę jej gabaryty. Te zazwyczaj ograniczają nasze pole manewru żelazkiem. Decydując się na prasowanie ubrań dziecięcych warto się zatem wyposażyć w żelazko z wąskim czubkiem, które nie będzie miało problemu z manewrowaniem pomiędzy drobnymi guziczkami i na mniejszych kawałkach materiału, np. na rękawach. W razie braków w tego typu sprzęcie do prasowania marynarki dziecięcej można także wykorzystać popularne żelazka turystyczne, które dzięki swoim gabarytom bez problemu poradzą sobie z nawet najbardziej niedostępnymi częściami materiały. 

 

W przypadku, gdy mamy do czynienia z drobnymi ubraniami, prasowanie garnituru dziecięcego może nam także ułatwić specjalna, miniaturowa deska do prasowania. Często jest ona dodatkiem do zestawów do prasowania, ale można ją także nabyć osobno. Przydaje się ona nie tylko do prasowania garniturów dla dorosłych, ale także przy wygładzaniu marynarek dla dzieci, które można naciągnąć na taki stojak równie łatwo, jak rękaw męskiej koszuli. To sposób na szybkie prasowanie koszuli i marynarki dziecięcej, który powinna znać każda mama! 

Prasowanie marynarki, spodni i koszuli dziecięcej - na co zwrócić uwagę? 

Prasowanie marynarki dziecięcej bez wątpienia może być jednym z największych wyzwań w życiu rodzica. W kwestii podstaw tej czynności nie różni się ona jednak od wygładzania ubrań dla dorosłych. Przede wszystkim należy zacząć od wybrania odpowiedniego żelazka, które posiada końcówkę zdolną do wyprasowania nawet najdrobniejszych zagnieceń. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej temperaturze żelazka oraz o prasowaniu marynarki dziecięcej przez kawałek naturalnej tkaniny. W przypadku ubrań dziecięcych dobrze zdecydować się na wybór odrobiny jasnej tkaniny, by lepiej widzieć znajdującą się pod nią marynarkę. 

 

Podobny schemat należy zastosować w przypadku prasowania spodni dziecięcych do garnituru. Tak jak w przypadku marynarki, przy wygładzaniu materiału należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu na żelazko, które uchroni materiał przed nieestetycznym błyszczeniem. W przypadku spodni dziecięcych można sobie ułatwić prasowanie nogawek za pomocą miniaturowej deski do prasowania, na którą można naciągnąć tkaninę. Dobrze jest zacząć prasowanie spodni dziecięcych od detali, takich jak kieszenie czy szwy, co zapobiegnie powstawaniu zagnieceń na głównych częściach odzieży. 

 

Równie dużym wyzwaniem dla rodzica może być także prasowanie koszuli dziecięcej, która zawiera w sobie równie wiele detali co marynarka. I w tym przypadku należy właśnie od nich zacząć prasowanie, rozpoczynając od mankietów i kołnierzyka. W przypadku bardzo podatnych na gniecenie się tkanin warto również zrezygnować z żelazka na rzecz parownicy, dzięki której nie będziemy musieli wciąż obracać koszuli. Prasowanie koszuli dziecięcej wymaga również sprawdzenia materiału, z jakiego została wykonana - część z nich można wyprasować bez osłony w postaci naturalnej tkaniny, podczas gdy w innych przypadkach będzie ona koniecznością. 

 

Nie masz jeszcze eleganckiego ubrania dla swojego syna? Zobacz nasze garnitury chłopięce, które później wyprasujesz z naszymi wskazówkami!

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju