Jak się ubrać na maturę 2019

Jak się ubrać na maturę 2019? Poradnik stylu dla chłopaka

 

Matura już za miesiąc. Skoro czasu na przygotowania i powtarzanie wiedzy z dnia na dzień zostaje coraz mniej, możesz już zacząć myśleć o tym, jak ubrać się na maturę 2019. Czy garnitur ze studniówki będzie odpowiedni na tę okazję? Tradycyjnie: to zależy, może okazać się zbyt ekstrawagancki. Pamiętaj o tym, że zwłaszcza na egzaminach ustnych – tak jak później na rozmowach kwalifikacyjnych – odpowiedni wygląd może zadziałać na Twoją korzyść. Wobec tego przedstawiamy 3 stylizacje dla chłopaka na maturę 2019, w których będziesz wyglądał dobrze. 

 

Klasyka zawsze w cenie, czyli tradycyjny strój na egzamin maturalny

 

Ciemnogranatowy garnitur Dawid to wybór, który sprawdzi się zawsze. Nie jest tak ponury i pogrzebowy jak garnitur czarny, który mógłby wydawać się pierwszym wyborem na tę okazję. Marynarka garnituru, który proponujemy, ma modny mocno taliowany krój i jest zapinana na dwa guziki. Jej tył jest wykończony dwoma cięciami gwarantującymi wygodę. Dopasowaliśmy do niej slimowane spodnie. Co możesz do niego dobrać? Białą lub błękitną koszulę, niebieski krawat. Przy tej okazji warto postawić na brązowy pasek do spodni i dopasowane do niego buty. 

 

Buntownik z wyboru, czyli modny garnitur na maturę 2019

 

To, że matura wymaga eleganckiego stroju, wcale nie oznacza, że nie może to być także ubiór modny. Jeśli lubisz się wyróżniać i nie chcesz zostać wtłoczony w schematy nawet podczas egzaminu maturalnego, zwróć uwagę na kolejną proponowaną przez nas stylizację. 

 

Niebieski garnitur kobalt zwraca uwagę nieszablonowym krojem. Ale tak naprawdę to nie od przesądzi o tym, że Twój strój będzie modny - zadecydują o tym dodatki. Spokojnie możesz zdecydować się na buty takie, jakie wskazaliśmy wyżej. Zamiast paska wybierz jednak szelki do spodni (pamiętaj: albo pasek, albo szelki, ich łączenie jest modową wpadką), na przykład czerwone. One nadadzą ton pozostałym dodatkom. Dodaj to tego niebieską muchę w białe kropki i taką samą poszetkę.

 

Stonowany luz, czyli trochę bardziej swobodny strój na egzamin

 

Może się tak zdarzyć, że wcale nie chcesz wkładać marynarki na egzamin maturalny, bo albo zniechęca do tego słoneczna pogoda, albo źle się czujesz w pełnej zbroi eleganta. Wtedy możesz z niej zrezygnować, albo... postawić na ciekawą kamizelkę. Do niej dobrać muchę, pasek, dowolne spodnie (choć odradzamy jeansowe na tego typu okazję).

 

Czego unikać, wybierając strój na maturę 2019?

 

Na koniec podpowiemy jeszcze, czego warto się wystrzegać, ubierając się na maturę 2019. Wskazaliśmy już wyżej, że jeansy są bardzo złym pomysłem. Podobnym będą nawet eleganckie, ale krótkie bermudy, które latem możemy zobaczyć w instagramowej modzie streetwearowej. Przy tej okazji zestawione z marynarką wyglądają śmiesznie i niestosownie. Również sneakersy jako dodatek do garnituru, choć może i są promowane przez modowych trendsetterów, nie przystoją na egzamin maturalny. Jeśli zainwestujesz w dobry garnitur i dobrane do niego gustowne dodatki, zyskasz uniwersalną stylizację, która przyda Ci się także na studiach.

 

Podsumowanie

 

Przedstawiliśmy trzy pomysły na to, jak ubrać się na maturę 2019. Każdy utrzymany jest w innym stylu: klasycznym, modnym i swobodnym. Koniec końców sam wybierasz strój, który włożysz, a najważniejsze, żebyś czuł się w nim dobrze. Powodzenia na egzaminach!

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju