Jak się ubrać na rozpoczęcie roku akademickiego? 3 propozycje

Co ubrać na rozpoczęcie roku akademickiego? To dylemat wielu świeżo upieczonych studentów. Przedstawiamy 3 propozycje dla panów.

Męski strój na rozpoczęcie roku akademickiego

W większości uczelni informacje na temat obowiązującego dress codu podczas uroczystości, takich jak rozpoczęcie roku akademickiego, zawarte są w statucie bądź załącznikach do tego statutu. Wymaga się, aby student podczas ważnych wydarzeń reprezentował swoją uczelnię w stroju galowym. Definicja stroju galowego nie zawsze jest jednak jasna i nie daje konkretnych rozwiązań. Główną zasadą jest zachowanie eleganckiego ubioru w stonowanej kolorystyce. Osoby, które nigdy wcześniej nie uczestniczyły w rozpoczęciu roku akademickiego, mogą borykać się z wieloma dylematami związanymi z ubiorem na tę okazję. Dość szerokie pojęcie męskiego stroju galowego i zmieniające się trendy w modzie podsuwają wiele pomysłów. Na tej podstawie przedstawiamy 3 propozycje męskiego stroju na rozpoczęcie roku akademickiego

Jak ubrać się na rozpoczęcie roku akademickiego?

1. Garnitur

Jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na rozpoczęcie roku akademickiego, w pierwszej kolejności weź pod uwagę strój, który dodaje powagi i odzwierciedla rangę wydarzenia. Jako dorosły, współczesny i znający się na trendach facet musisz potrafić zachowywać się adekwatnie do sytuacji. Wszelkie uroczystości akademickie mają charakter wyniosły i bardzo formalny. Z tego powodu mimo postępującej deformalizacji ubioru galowego warto zachować klasę i postawić na garnitur. Na pewno na rozpoczęcie roku akademickiego przyjdą osoby ubrane w jeansy i koszulki, ale czy to właściwe i powinniśmy się do nich dopasowywać? Oczywiście, że nie. Owszem, jest coś takiego jak sportowa elegancja, która wygląda dobrze, ale to pojęcie nie mieści się w definicji stroju galowego.

Garnitur na rozpoczęcie roku akademickiego

Rozpoczęcie studiów to właśnie doskonały moment, aby pokazać swoją dorosłą stronę, znakomity gust i wyczucie. Garnitur na rozpoczęcie roku akademickiego to propozycja ponadczasowa, klasyczna i najbardziej elegancka z możliwych. O czym warto pamiętać zakładając garnitur? Przede wszystkim garnitur musi być dobrze dopasowany. Do garnituru obowiązkowa jest koszula na długi rękaw. Do tego dobieramy eleganckie obuwie. Idealnym dopełnieniem garnituru będzie krawat lub poszetka. Jeżeli musisz wziąć ze sobą kilka rzeczy, wybierz męską torbę zamiast plecaka. O tym, jak dobrać do garnitur do sylwetki, piszemy w innym wpisie na naszym blogu - warto do niego zerknąć.

2. Spodnie garniturowe i koszula

Jeśli chcesz czuć się nieco bardziej swobodnie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrezygnował z marynarki. Strój na rozpoczęcie roku akademickiego można skomponować na podstawie spodni garniturowych i pasującej do nich koszuli. Najlepszą propozycją na tę okazję będą klasyczne i stonowane kolory, takie jak granat, szarość, czerń. Do spodni garniturowych w ciemnym kolorze możesz założyć formalną białą koszulę lub inną dobraną kolorystycznie do dołu. 

3. Marynarka i ciemne spodnie

Kolejną odpowiedzią na to, jak się ubrać na rozpoczęcie roku akademickiego, będzie połączenie elegancji ze stylem nieco luźniejszym. Oficjalne spodnie garniturowe możesz zastąpić innymi spodniami w ciemnym kolorze, dobrać do tego koszulę i na wierzch założyć marynarkę. Marynarkę od garnituru można z powodzeniem łączyć z innymi elementami garderoby, tworząc modny i szykowny strój na różne okazje. Niektórzy panowie decydują się na zamianę koszuli na t-shirt pod marynarką, ale tę wersję polecamy bardziej na co dzień. Faktem jest, że marynarka garniturowa jest świetną bazą do wielu męskich stylizacji. 

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju