Jak ubrać chłopca do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego rodziny. W końcu staje się pełnoprawnym członkiem wielkiej wspólnoty. Pierwszemu przyjęciu tego sakramentu towarzyszy podniosła atmosfera, są wielkie emocje, jest wystawne spotkanie rodzinne. Często parafie narzucają klasyczne komunijne stroje, którymi są białe alby. Bywa, że takie same i dla chłopców i dziewczynek. Zdarza się też, że chłopięce alby są nieco krótsze i łączy się je z białymi spodniami garniturowymi.

Pole do popisu mamy wtedy, gdy w kościele, do którego uczęszczamy, nie ma określonego komunijnego dress codu. To pozwala na dowolne dobranie stroju komunijnego dla chłopca. Czy jednak na pewno mamy pełną swobodę? O jakich zasadach warto pamiętać? Jak ubrać chłopca do Pierwszej Komunii Świętej? Właśnie tego dotyczy nasz dzisiejszy artykuł. Chłopięcy ubiór komunijny omówimy od stóp do głów.

 

Strój na Komunię dla chłopca - jakie buty wybrać?

Ogólna zasada jest taka: strój chłopca do Pierwszej Komunii Świętej to miniatura tego, co nosi jego elegancki ojciec. Dlatego buty zostaną dobrane do garnituru i będą czarne lub granatowe. Właśnie dlatego proponujemy nasze dwa modele: granatowe chłopięce buty wizytowe albo skórzane chłopięce buty wizytowe. Przydadzą się później na szkolne akademie i gale rozpoczęcia i zakończenia roku.

 

jak ubrać chłopca do komunii

Kup produkt

Garnitur do Pierwszej Komunii Świętej

Nie licząc miniaturowych garniturów dla szkrabów, garnitur komunijny będzie również... pierwszym garniturem Twojego małego mężczyzny. Na ten dzień polecamy tylko i wyłącznie modele w różnych odcieniach granatu i czerni. Jeśli chcesz naprawdę wystroić chłopca, zdecydujcie się na garnitur trzyczęściowy i kamizelkę dopasowaną do muchy i poszetki, jak nasz garnitur do Komunii Pedro. Wolicie klasykę? Sprawdzi się garnitur Enzo.

 

strój do komunii dla chłopca Enzo

Kup produkt

Koszula do Komunii dla chłopca

Tu nie ma miejsca na szaleństwa: jeśli do Komunii, to tylko w białej koszuli. Po tym wielkim dniu będzie stałym elementem garderoby Twojego małego eleganta. Wybierz taką elegancką koszulę dla chłopca, którą łatwo wyprasować, z materiału o właściwościach easy-iron. Wiesz dobrze, jak szybko maluch gniecie ubrania!

 

Dodatki: krawat czy mucha?

Na tak wielki dzień polecamy muchę. Będzie dobrze, jeśli dobierzesz ją do kamizelki i poszetki. Jeszcze lepiej, jeśli będą z takiego samego materiału! Takie dopracowanie detali sprawi, że Twój syn poczuje się tego dnia jeszcze doroślej. Wszystkie dodatki do garniturów znajdziesz na naszej stronie.

 

Na marginesie: jak ubrać chłopca do Pierwszej Komunii Świętej, jeśli nie lubi eleganckich ubrań?

Zapytasz: jak ubrać chłopca do Pierwszej Komunii Świętej, kiedy nie znosi eleganckich ubrań? Odpowiadamy: możesz nagiąć trochę zasady związane z gładkim materiałem garnituru i zaproponować małemu spodnie i marynarkę w kratę, taką jak w naszym garniturze komunijnym Alex. Jesteśmy pewni, że mu się spodoba! 

 

jak ubrać chłopca do komunii garnitur Alex

Kup produkt

Podsumowanie

Niewątpliwą zaletą „cywilnego” komunijnego stroju chłopięcego jest fakt, że po dniu Pierwszej Komunii Świętej stanie się... eleganckim ubiorem na wielkie okazje. Jeszcze przez jakiś czas przyda się podczas wesel i uroczystych rodzinnych okazji, na przykład Wigilii Bożego Narodzenia albo Świąt Wielkanocnych. Jednak nie nacieszymy się nim długo. W końcu dzieci tak szybko rosną!


 
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju