Jak ubrać chłopca na wesele

Kiedy minie już pełen radości okres I Komunii Świętych, kolejnymi wielkimi wydarzeniami, na które trzeba przemyśleć strój, będą wesela. Jak ubrać chłopca na tę okazję? Co wybrać, czego unikać? A co ważniejsze - czy można wybrać ten sam strój, który niedawno z taką pieczołowitością był wybierany na komunię? Właśnie o tym piszemy w dzisiejszym artykule.

 

Jaki powinien być strój chłopca na wesele?

 

Ubranie chłopca na wesele powinno być przede wszystkim wygodne i niezbyt grube. Prawda jest taka, że w czasie przyjęcia maluch raczej nie będzie jeszcze tańczył, za to dokazywał z kolegami rówieśnikami. Możemy spodziewać się, że spuszczeni z oka chłopcy zaczną się bardzo dobrze bawić, a to oznacza bardzo duże pranie. Wobec tego strój dla chłopca na wesele musi być lekki, wykonany z niebrudzącego się (a przynajmniej łatwego w pielęgnacji) materiału i niepowodujący przegrzania nawet mimo upałów, które przecież często towarzyszą sezonowi weselnemu.

 

Na początku artykułu padło pytanie - czy to może być ten sam strój, co na komunię? Tak, o ile w naszej parafii dzieci mogły się ubrać dowolnie, niekoniecznie w białe alby. W przeciwnym wypadku trzeba wybrać się na kolejne zakupy. Ale bez obaw! Wybrane ubrania przydadzą się jeszcze na rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu i akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Niestety nie na dłużej - przecież Twoje dziecko tak szybko rośnie, i nim się obejrzysz, będziesz musiała wybrać kolejny komplet dla małego eleganta. Ale cóż - taki jego urok!

 

Stylizacje na wesele dla chłopca

 

Kiedy ubierasz chłopca na wesele w lecie, zapomnij o marynarce. Spodnie, koszula, ewentualnie kamizelka i dodatki - to wszystko, czego potrzeba. Zarówno podczas Mszy Ślubnej, jak i przyjęcia na sali będzie bardzo ciepło i okrycie wierzchnie tylko by przeszkadzało, choć oczywiście nigdy nie odmówimy mu eleganckiego wyglądu. Nie będzie jednak praktyczne. Do okrycia w drodze powrotnej z balu weselnego może posłużyć ciepły sweterek, który łatwo schowasz w torebce czy samochodzie.

 

Sprawdź na przykład elegancką, choć jednocześnie swobodną letnią kamizelkę w kratkę, do której możesz dobrać muchę z tego samego materiału (trick jest taki, że dzięki kratce nie będzie na niej widać plam z rosołu). Możecie wraz z synem wypróbować też bardziej klasyczny, granatowy komplet złożony ze spodni i kamizelki.

 

jak ubrać chłopca na wesele

 

Jeśli natomiast nie chcesz ubierać pociechy w kamizelkę, możesz wypróbować po prostu koszulę i ciekawe dodatki do niej. Zestaw wtedy na przykład błękitną koszulę z długim rękawem z czerwonymi szelkami chłopięcymi i z równie czerwoną muchą. Pamiętaj, że jeśli szelki, to już nie pasek, dlatego jeśli Twój syn uprze się akurat na ten dodatek, z innych (poza muchą czy krawatem) już zrezygnujcie. Dobrym zestawem jest granatowy skórzany pasek do spodni i granatowy krawat.

 

buty na wesele dla chłopca

 

By dobrze ubrać chłopca na wesele, nie możesz zapomnieć o wygodnych butach. Na lato, zarówno do granatowych stylizacji, jak i tych uzupełnionych o inne kolory, polecamy jasnobrązowe buty wizytowe.

 

 

Podsumowanie

 

Przedstawiliśmy kilka pomysłów na to, jak ubrać chłopca na wesele w nadchodzącym sezonie lato 2019. Mamy nadzieję, że zarówno mali dżentelmeni, jak i ich mamy, znajdą tu coś, co spodoba się im obojgu. Nie pozostaje więc nic innego, jak życzyć dobrej zabawy do białego rana!

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju