Jak zmierzyć się przed zamówieniem garnituru online? Na co zwrócić uwagę?

Dobrze dopasowany garnitur to prawdziwa wizytówka każdego mężczyzny, nastolatka czy chłopca. Jednak nie dotyczy to tylko szerokości marynarki, długości rękawów i spodni. Kluczowe jest idealne odwzorowanie sylwetki, dlatego tak ważne jest to, abyś wiedział, jak zdjąć miarę na garnitur męski. Dzięki temu nie musisz obawiać się zwrotów – nawet gdy robisz zakupy online.

Jak zdjąć miarę na garnitur męski?

Jeszcze przed zakupem garnituru, to właśnie prawidłowe zmierzenie się jest kluczowe. Przede wszystkim nie sugeruj się swoim standardowym rozmiarem, ponieważ może on różnić się w zależności od sklepu oraz konkretnej odzieży. Marynarka i eleganckie spodnie muszą być dobrze dopasowane, więc istotna jest dokładność. Dlatego poproś o pomoc bliską osobę, a dzięki temu wymiary na pewno będą dobre. Poza tym, jeśli zastanawiasz się, jak się mierzyć przed zamówieniem garnituru przez Internet, to skorzystaj z kilku naszych porad.

rozmiary garnituru jak się mierzyć

Podaj najważniejsze informacje

W trakcie kupowania garnituru przez Internet musisz zadbać o prawidłowe zmierzenie poszczególnych części ciała, abyś mógł później cieszyć się dobrze dopasowanymi ubraniami. Dlatego koniecznie podaj trzy najważniejsze wymiary. Zacznij od wzrostu – stań wyprostowany i na boso, a druga osoba niech zmierzy Cię od czubka głowy aż do podłogi. Tak naprawdę to jeden z najważniejszych danych. Oprócz tego kluczowy jest obwód klatki piersiowej i pasa. Dzięki temu marynarka na pewno będzie na Ciebie pasować.

Wybierz dopasowane rozmiary garnituru

Jak się mierzyć podczas wybierania eleganckich strojów? Istotne jest podawanie rzeczywistych wymiarów, a wtedy będziesz się doskonale prezentować w nowym garniturze. Kluczowe jest to, żebyś nie zaokrąglał wyników w górę – szczególnie dotyczy to dzieci. Wtedy strój będzie po prostu za duży, a ostateczny efekt na pewno Cię nie zadowoli. Dużo lepiej będziesz prezentować się w garniturze, który jest zgodny z Twoim wzrostem. Wówczas szwy znajdą się w odpowiednim miejscu, a Ty zyskasz stylowy strój.

Obejrzyj film instruktażowy

Jeżeli nie wiesz, jak zdjąć miarę na garnitur męski, to skorzystaj z filmu instruktażowego, przygotowanego przez wybrany sklep. W ten sposób dowiesz się, w jakich dokładnie miejscach powinieneś przyłożyć miarę, aby uzyskać wymagany wymiar. Poza tym, taka krótka instrukcja przyda Ci się, jeśli chcesz zmierzyć niecierpliwe dziecko. Po prostu cały proces potrwa krótko, więc nie musisz obawiać się tego, że syn czy wnuk będzie się wiercić, co mogłoby wpłynąć na uzyskane wyniki.

 

jak zdjąć miarę na garnitur męski

Skorzystaj z pomocy specjalistów

W razie problemów, wątpliwości czy specjalnych życzeń zawsze możesz skontaktować się ze specjalistami z danego sklepu. Wtedy dowiesz się, nie tylko, jak się mierzyć przed zamówieniem garnituru przez Internet, ale też uzyskasz pełne wsparcie. Taki kontakt szczególnie przyda Ci się, jeśli masz problemy z wybraniem odpowiedniego rozmiaru, obawiasz się zwrotu lub chcesz dowiedzieć się, ile wynosi czas realizacji.

Jakie są rozmiary garnituru? Jak się mierzyć prawidłowo?

Każdy sklep posiada tabelę wymiarów, którą kieruje się w trakcie szycia garniturów. Poza tym, jest to spora pomoc dla Ciebie. Pamiętaj jednak o tym, że w przypadku eleganckiej odzieży typu marynarski, spodnie garniturowe czy koszule te wymiary są jeszcze dokładniejsze, więc masz większe szanse na maksymalne dopasowanie stroju do swojej sylwetki. Nie obowiązują też standardowe rozmiary znane z innych sklepów odzieżowych. Zamiast tego musisz sugerować się wzrostem i obwodem klatki piersiowej.

Przeczytaj także więcej wskazówek na temat tego, jak zamówić garnitur online.

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju