Kolor garnituru dla chłopca

Utarło się w naszej kulturze, że dla chłopców dedykowany jest kolor niebieski, zaś dla dziewczynek różowy. Widać to bardzo często na stereotypowym i symbolicznym rozróżnianiu produktów skierowanych do małych dzieci. Pojawia się też wiele firm, które te granice chcą zatrzeć i sprawić, by kolory nie były rezerwowane tylko dla określonej płci, lecz dla każdej z nich po równo. Tym samym również garnitury dla chłopca wcale nie muszą być w kolorze niebieskim. To oczywiście spore uogólnienie, bo są sytuacje, w których można pozwolić sobie na ekstrawagancję oraz sytuacje, których powaga zmusza nas do ubrania się adekwatnie do niej. Wówczas egzamin najlepiej zdają garnitury w klasycznym kolorze granatowym lub czarnym. Czarny garnitur jest uważany za bardzo formalny i odświętny, dlatego sprawdzi się doskonale na takiej okazji jak na przykład pierwsza Komunia Święta.

 

czarny garnitury dla chłopca

 

Garnitury granatowe uważane są za najbardziej uniwersalne i nadające się do użycia w sytuacjach wymagających mniejszej powagi. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że dzieci obowiązują jednak nieco inne zasady w kwestii ubioru niż dorosłych. Są po prostu mniej restrykcyjne i to, co jest dozwolone do założenia przez dziecko lub nieco starszego chłopca, ubrane przez dorosłego mężczyznę będzie po prostu nie na miejscu.

 

Kobaltowy garnitur dziecięcy

 

Wracając jednak do tematu głównego, czyli pytania o to, jaki kolor garnituru dla chłopca wybrać

Różne rodzaje garniturów dla chłopców

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie o to, jak bardzo formalne będzie to spotkanie. O ile na imieninach czy weselu możemy pozwolić sobie na dużą swobodę w doborze wzoru oraz koloru garnituru, o tyle okazja pierwszej Komunii Świętej czy zakończenie roku szkolnego wymaga od nas większej wstrzemięźliwości w kwestii kolorów i wzorów. Wybierając garnitury przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, żeby jego rozmiar był dopasowany do wymiarów dziecka. Kupowanie garniturów za dużych, by były "na dłużej" będzie miało sens, jeśli kupując garnitur wiemy, że okazja do założenia go pojawi się dopiero za kilka miesięcy. Należy jednak pamiętać, że poprzez pojęcia "za duży" rozumie się tylko odrobinkę większy rozmiar niż dziecko aktualnie nosi. Możliwe jest dopasowanie nie tylko koloru, ale także wzoru garnituru. Przecież nie musi być gładki. Dzieci lubią wzory, a wzorem eleganckim, który często pojawia się na garniturach jest krata.

Garnitur w kratę

Pamiętaj o preferencjach kolorystycznych dziecka

Przy tym wszystkim pamiętajmy jednak o preferencjach kolorystycznych dziecka. Miejmy na uwadze to, że to ono będzie nosiło ten garnitur, a nie my i to ono ma się czuć w nim jak najlepiej. Garnitury chłopięce występują w wersjach "gładkich" bez żadnego wzoru w odcieniach granatu i czerni oraz tych ze wzorem i o podobnych kolorach. W sklepie znajdziesz także marynarki w czerwonym kolorze, które pokocha niejeden mały elegant.

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju