Krawat czy mucha? Czyli modne dodatki dla chłopca

Każdy mężczyzna wielokrotnie mierzy się w swoim życiu z odwiecznym dylematem – muszka czy krawat? Okazuje się, że ten problem pojawia się już od najmłodszych lat. Dlatego chętnie podpowiemy, co lepsze u chłopców podczas rodzinnych uroczystości, Pierwszej Komunii Świętej i innych oficjalnych wydarzeń.

Muszka a krawat dla chłopca – złota zasada

Okazja, wielkość kołnierzyka czy względy estetyczne to istotne kwestie, ale zawsze podkreślamy, że najważniejsze podczas wybierania między muszką a krawatem jest wygoda. Jeśli szukasz dodatku dla chłopca w wieku szkolnym, np. przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej, to koniecznie zapytaj go o jego zdanie na ten temat. Najlepiej, aby wcześniej nosił krawat oraz muszkę i miał porównanie. Wtedy będzie w stanie ocenić, w którym dodatku czuje się bardziej komfortowo. Dobre samopoczucie wpłynie pozytywnie na jego pewność siebie, która ma szczególne znacznie w trakcie stresujących dla dziecka wydarzeń. Zatem kieruj się nie tylko własnych gustem, ale też opinią dziecka! W końcu zarówno muszka, jak i krawat będą wyglądały tak samo elegancko i często to po prostu kwestia gustu.

Na co zwrócić uwagę, gdy postawisz jednak na krawat?

Przy wyborze krawata musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, aby chłopiec wyglądał w nim korzystnie, szykownie i przy tym czuł się komfortowo. Oto kilka najważniejszych zasad:

  • najlepiej, aby odcień krawata był o jeden ton ciemniejszy niż marynarki,
  • przy marynarce czy koszuli we wzorki wybierz gładki krawat i odwrotnie,
  • zwróć uwagę na długość krawata – standard przy modelach dziecięcych to 30 cm długości, ale zwróć uwagę na wzrost malucha, aby krawat nie był za krótki lub zbyt długi.
Co lepsze muszka czy krawat?

Kiedy warto postawić na muszkę dla chłopca?

Krawat czy mucha – to trudny wybór, a wszystko dlatego, że oba akcesoria do garniturów dla chłopca znakomicie dopełniają eleganckie kreacje i sprawdzają się w wielu sytuacjach. Z powodzeniem możesz ubrać swojemu dziecku muszkę na wesele, bal czy Pierwszą Komunię Świętą lub na jakąkolwiek uroczystość rodzinną bądź szkolną. W ostatnich latach zapanowała moda na ubieranie dzieci, nawet kilkulatków, na wzór rodziców. Warto iść tym tropem i zaprezentować przed gośćmi czy znajomymi swojego syna w kreacji godnej małego mężczyzny. Zdecyduj się na klasyczną muszkę, podkreślającą elegancki design dziecka lub wręcz przeciwnie – wybierz odważne kolory czy wzory w kropki bądź w kratkę, które podkreślą charakter chłopca.

Przewagą muszki nad krawatem jest często to, że zazwyczaj nie trzeba jej wiązać, gdyż jest ona zapinana na tasiemce z regulowanym obwodem.

Muszka a krawat

Krawat czy mucha – co jeśli nadal nie mogę się zdecydować?

Mamy też poradę dla niezdecydowanych – rodziców oraz samych chłopców. W takiej sytuacji można podążać za trendami. Nie da się ukryć, że niekwestionowanym liderem ostatnich lat jest muszka, która w nowoczesnej i stylowej odsłonie stała się prawdziwym hitem u chłopców – tych mniejszych, jak i tych dorosłych. Dodaje klasy i charakteru, gdyż jest dostępna w naprawdę różnych odsłonach, a do tego sprawia, że koszula oraz garnitur stają się jeszcze bardziej eleganckie.

Jeżeli nadal nie wiesz, co lepsze mucha czy krawat dla dziecka, to możesz zasugerować się również tym, jaki dodatek noszą mężczyźni w zależności od okazji. W końcu chłopcy często lubią naśladować dorosłych. Zatem wybierz dla dziecka taki sam dodatek w postaci muchy lub krawata, jaki zakłada jego tata czy starszy brat.

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju