Rozkompletowany garnitur - jak go nosić?

Garnitur najczęściej kupujemy i nosimy w komplecie. Jednak wiele modeli garniturów idealnie nadaje się do noszenia w różnych kombinacjach - marynarkę i spodnie od garnituru można nosić osobno, łącząc je z innymi elementami garderoby, tworząc ciekawe stylizacje. Jak nosić rozkompletowany garnitur? Przygotowaliśmy krótki poradnik!

 

Cały garnitur czy rozkompletowany?

Niezależnie od stanowiska, wieku i stylu ubierania się, garnitur to obowiązkowa pozycja w garderobie każdego mężczyzny. Są takie wydarzenia, w których najlepiej sprawdza się noszenie garnituru w całości, czyli kompletu marynarki i spodni. Mowa przede wszystkim o oficjalnych uroczystościach, podczas których obowiązuje strój galowy. Garnitur w całości służy również jako sprawdzona stylizacja na wesele, egzaminy i ważne spotkania biznesowe, czyli zawsze, gdy wskazany jest pewien uniform. 

 

Garnitur może jednak doskonale spełniać swoją rolę w wielu innych sytuacjach, gdy postanowimy go rozkompletować i łączyć z innymi elementami garderoby, także tymi bardziej casualowymi. Czasami noszenie rozkompletowanego garnituru jest nie tylko dopuszczalne, ale wręcz wskazane, aby zachować większą swobodę na pewnego typu spotkaniach, a przy tym wciąż wyglądać elegancko. 

 

O czym pamiętać przy rozdzielaniu elementów garnituru?

Dość często pojawiają się dylematy dotyczące zasad noszenia rozdzielonego garnituru. Nie są one powszechnie znane i dlatego niewiele panów korzysta z możliwości rozkompletowania garnituru. Jest to raczej konik tych mężczyzn, którzy są na bieżąco z modowymi trendami i nie boją się eksperymentować. Natomiast nie jest to wielce skomplikowana sztuka. Wystarczy pamiętać o kilku kwestiach.

 

Zanim zdecydujemy się na noszenie marynarki i spodni osobno, musimy pamiętać, że powodzenie takiego eksperymentu modowego determinują konkretne cechy garnituru. Jeśli mamy zamiar nosić garnitur rozkompletowany, lepiej zdecydować się na model w kolorze brązu, zieleni, szarości czy błękitu, gdyż takie wersje zdecydowanie łatwiej nosić osobno niż klasyczny garnitur w czarnym kolorze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić osobno marynarkę czy spodnie w kratę - elementy garnituru w kratę świetnie nadają się do tworzenia męskich outfitów w stylu vintage.

 

Cały garnitur czy rozkompletowany?

 

Często o finalnym rezultacie stylizacji decydują detale, które determinują stopień formalności garnituru. Należy zwrócić uwagę na sposób wykonania kieszeni i rodzaj klap marynarki od garnituru. Marynarki z naszytymi kieszeniami i z ostrymi klapami łatwiej jest rozkompletować. Ponadto znaczenie ma faktura tkaniny - powinna być o matowej i niejednorodnej fakturze. Na naszym blogu pisaliśmy ostatnio także o tym, jak połączyć dżinsy z marynarką - warto przeczytać!

 

Z czym nosić rozkompletowany garnitur?

Istnieje wiele pomysłów na stylizacje z wykorzystaniem marynarek i spodni pożyczonych od garniturów. Przykładowo niebieską marynarkę od garnituru można nosić z beżowymi spodniami chino i sportowymi butami. Lniane spodnie garniturowe fantastycznie wyglądają w połączeniu z marynarką w wyrazistym kolorze. Spodnie w kratę można zestawić z zamszową lub skórzaną kurtką vintage. Z kolei szukając odpowiedniego połączenia do wyjątkowo eleganckiej i szykownej marynarki dwurzędowej, najlepiej wybrać spodnie w białym kolorze. 

Garnitur nie musi być jedynie formalnym strojem, który nosi się wyłącznie na szczególne okazje. Może on stanowić znakomite uzupełnienie garderoby i być noszony z innymi ubraniami, z którymi będzie tworzył spójną całość. Skorzystaj z naszych porad, jak rozkompletować garnitur, sięgnij po swój wymarzony model i sprawdź jak odnajdzie się w Twojej szafie!

Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju