Aktualności
20/12

Jak wiązać muchę od garnituru

Jak wiązać muchę od garnituru

Mucha w połączeniu z garniturem nie tylko wygląda elegancko, ale też pozwala poczuć się mężczyźnie, nawet temu małemu, wyjątkowo i profesjonalnie. Jest to dodatek, który doskonale sprawdza się podczas tworzenia eleganckich stylizacji na ważne wydarzenia. Niestety, wielu mężczyzn rezygnuje z much, gdyż wiązanie muchy męskiej jest dla nich wyzwaniem. Chcesz się tego nauczyć? Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o tym, jak wiązać muchę męską, dzięki czemu będziesz mógł pasją do niej zarazić już swoje dziecko.

Wiązanie muchy krok po kroku

Pierwsze wiązanie muchy może być trudne, jednak kilkukrotne przećwiczenie wskazanych poniżej kroków pozwala zyskać tę umiejętność i tym samym poradzić sobie z wiązaniem nawet w najbardziej stresującej sytuacji. Jak wiązać muchę krok po kroku?

  • zawieś muchę na szyi tak, by prawa strona była dłuższa,
  • skrzyżuj obie strony muszki,
  • przełóż od spodu prawy koniec i połóż go na lewym ramieniu, a na koniec zaciśnij węzeł,
  • lewą stronę muchy uformuj na właściwy kształt,
  • przełóż prawy koniec nad uformowaną muchą, tak by swobodnie zwisała,
  • złap wyłogi uformowanej muchy,
  • prawy koniec muchy przełóż przez otwór, który znajduje się pod spodem,
  • delikatnie i powoli nadaj muszę właściwy kształt.
 

wiązanie muchy

Kup produkt

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na założenie muchy?

Wiązanie muchy to umiejętność, którą powinien posiadać każdy mężczyzna nawet ten najmłodszy. Jest to bowiem ważny element garnituru, smokingu, fraku czy innych strojów formalnych. Tego typu stylizacje są wykorzystywane nie tylko podczas ważnych uroczystości jak wesele czy komunia, ale też podczas świątecznych spotkań rodzinnych i ważnych imprez formalnych. Zdecydowanie stylizacje z dodatkiem muchy są bardziej eleganckie niż te same w połączeniu z krawatem. Dodatkowo warto pamiętać, że zarówno do smokingu, jak i fraku mucha jest obowiązkowym dodatkiem – w tym pierwszym przypadku koniecznie należy nauczyć się wiązania muchy czarnej, w drugim białej.

Co ciekawe, muchy cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród mężczyzn, ale też chłopców. Dzięki muszkom dziecięcym do garnituru każdy mały elegant może czuć się wyjątkowo, a tym samym może poczuć się dorośle. Ciekawym rozwiązaniem jest także zakładanie takich samych much przez syna i tatę – takie stylizacje są często wykorzystywane podczas różnych ważnych uroczystości rodzinnych.

 

wiązanie muchy krok po kroku

Kup produkt

 

 

Jaką muchę wybrać?

Wiązanie muchy nie jest łatwym zadaniem, ale też nie jest niezwykle trudne. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wiedzieć, że są dostępne dwa rodzaje much, różniące się kształtem, a mianowicie:

  • diamond tip – mucha o szpiczastych bokach, przypominająca swoim kształtem szlif diamentu,
  • classic butterfly, zwana także „nietoperz” – czyli mucha o prostym, tradycyjnym kształcie.

Warto również wiedzieć, że każdą muchę wiąże się tak samo, bez względu na to, z jakiego materiału jest wykonana. Dostępne są bowiem wersje z tkanin matowych, ale też błyszczących. Te drugie mogą sprawić trudność wiązania początkującym z uwagi na śliski, delikatny materiał.

Jeśli mimo wielu prób nauki wiązania muchy nie udało Ci się zdobyć tej umiejętności, możesz również postawić na klasyczną wersję muchy dostępną w postaci jednego elementu, z regulatorem obwodu szyi. Dzięki temu wiązanie muchy męskiej nie stanowi problemu, a jedyne, na co musi zwrócić uwagę mężczyzna, to dopasowanie długości muchy do obwodu szyi. Ważne, by tego rodzaju mucha nie była zbyt ciasna ani zbyt luźna – w każdej tej sytuacji nie będzie możliwe uzyskanie właściwej pozycji węzła i kokardy. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia zakładanie muchy, ale też sprawia, że nie ma konieczności jej rozwiązywania i każdorazowego dopasowywania na nowo.
Wróć
Całość prezentowanych treści, materiały oraz elementy graficzne umieszczone w serwisie są własnością STANDAR SP. J. I JEST UTWOREM W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LLUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORKIM I PRAWACH POKREWNYCH (dZ. u. 90, POZ. 631 Z PÓŹN. ZM.) ŻADNA JEJ CZĘŚĆ NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA LUB KOPIOWANA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB BEZ PISEMNEJ ZGODY STANDAR
Polski fundusz rozwoju